ÜSTÜ YILDIZ ÇİÇEKLİ HAVLU MODELİNİN TAM TARİFİ

ustu-yildiz-yaprakli-havlu-modeli
ustu-yildiz-yaprakli-havlu-modeli

Tam anlatımı ile Havlunun üstünde Yıldız Çiçekli,Uç Oya Modeli hepsinin yapılışı videolu bir şekilde Çeyizlik Üstünde Çiçekler olan Havlu Göbeği ve Kenar yapılışı.

Önce Havlu yapımı için gerekli malzemeleri vereyim. İpler Çizmeli marka olmakla beraber Koyu Renkli Pembe 917 numara- Açık Pembe de Çizmeli 605 numara- Yeşile benzeyen ip Kaplan marka 470 numara iplik, Tığ için de 21 numara.

tig-oyasi-ustu-yildiz-cicekli-havlu
tig-oyasi-ustu-yildiz-cicekli-havlu

İlk önce Havlu ucunda bulunan geniş kenar modeli ile başlıyor. Daha sonra uç taraflara yapılan mink çiçekler ile tamamlanıyor.

Havlunun Yıldız şeklindeki çiçekleri tamamen sık iğneden oluşuyor.Lütfen acemi olanlar daha hafif modeller ile başlasın çünkü bu model biraz ustalık istiyor.

Yapraklı Tek Sıra Oya modeli ile başlayıp elinizi alıştırıp ustalaştıktan sonra böyle modellere başlayabilirsiniz. Acemi olanlar için anlatım fazla hızlı olmuş.

Havlu Göbeği Çiçekli Model videosu

2. Devam videosu

3. Havlu Üstündeki Simli Çiçeklerin yapımı

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. UCU PIRPIRLI ÜÇGEN TEPELER İĞNE MODELİ YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*