ARA FİYONKLU HAVLU DANTELİ TARİFİ

ara-fiyonklu-havlu-danteli
ara-fiyonklu-havlu-danteli

Tarifi Videolu Havlu Kenarı Dantel ve Tığ Oyaları içinden 2 Renkli Ara Fiyonklu Havlu Danteli için yapılışı. Kenar Modelleri ve 2 Renkli Pike Kenarı,Mutfak Havlu Örnekleri için kullanabilirsiniz.

Uyumlu renkler ve modeli ile sade ve çok şık Kenar Oyası Tığ işi Derya hanımın anlattığı ve emeği ile bizler ile paylaştığı bu model için Sarı ip Leylak marka 403 numara Oya ipi ve Beyaz Oya ipi ile 22 numara Tığ ile yapılmış.

2-renkli-ara-fiyonklu-havlu-tig-oyasi
2-renkli-ara-fiyonklu-havlu-tig-oyasi

İlk önce modelin orta kısmı yapılıyor. Beyaz iple 10 zincir çekelim yuva yapalım 22 tane zincir çekelim başına bir kez alalım 7. zincire batalım ilk kutuyu yapın 1 zincir 3. kutuya batın  2 zincir  çekerek  tane kutu yapalım.

6  zincir çekin dönün başına alın ilk kutuya batın bu şekilde İlk kafesli kutular olan Havlu şeridini yapıyoruz.Daha sonra Sarı iple zikzaklar,motifler ve kafesler yapılarak Havlu Dantel Modeli tamamlanır.

sari-beyaz-fiyonklu-kenar-danteli
sari-beyaz-fiyonklu-kenar-danteli

İncili Havlu Danteli için daha ihtişamlı Danteller isteyenlere önereceğim yapılışı olan bir model. Diğer Modellerin anlatımına menüden bakınız

Ara Fiyonklu Dantel Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. İLKBAHAR ÇİÇEĞİ KALEM OYASI YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*