Örgü Modelleri USTA ELLERDEN HER TÜRLÜ TIĞ İŞLERİ

USTA ELLERDEN HER TÜRLÜ TIĞ İŞLERİ

2939
usta-isi-tig-orguleri
patlamis-misir-ornekli-mandala-tig-isi

Usta İşi Tığ İşi Örnekler birbirinden güzel Tığ işi Örnekler ve Motifler inanılmaz güzeller.Bu şık Tığ işi Motif ve Örgülerin bazıları resimli anlatımlı.Şimdiye kadar gördüğüm en güzel Tığ Örneklerini sizler ile de paylaşmak istedim.

Dediğim gibi Böyle bazıları çok zor emek ve uğraş isteyen örnekleri herkes öremez ve ben bir çoğunu yapabilir miyim emin değilim.

Ancak bazı örneklerin ve Tığ işi Motiflerin yapım aşamaları resimli olarak gösterilmiş.Resimli anlatımlı Tığ Örnekleri biraz daha kolay.

simli-bonuklu-lacivert-tig-isi-sal

Öncelikle bunların netten alıntı olduğunu emek sahiplerinin paylaşıma açık bıraktığı bu örnekleri ben örmedim ve nasıl yapılır? anlatmakta zorlanırım ancak elime Tığ alıp deneyerek örebilirim.

Bu aralar Tığla yapılan Güzel Örgü Lifleri,Bebek Battaniyesi Örgüleri,Tığla yapılan Bayan Yeleklerine çok hevesli olduğumdan sizlere de bu örgüleri sık,sık sunuyorum.

Satış amaçlı Tığ işleri oluğundan maalesef bazıları çok net nasıl örüldüğü anlaşılmıyor,en azından benim gibi acemi biri için anlatımı oldukça zor.

dolgu-fistikli-yuvarlak-motifli-pembe-battaniye

Daha basit ama yine en güzel Tığ Örnekleri arasından seçtiğim Şahane Tığ Örgüleri olan bu sayfada başka Tığ modellerine bakabilirsiniz.

Tığ işi örnekler arasına bir kaç tanede Tel Firkete ve Tığla yapılan Mor Şal Modeli paylaştım.Bu aralar Firkete ve Tığ işi Şallar çok moda.

Tabi Şiş işi Örgü isteyen Arkadaşları da unutmadan çok güzel İki renkli kaydırma örgü modeli olan Renkli İp Dolama Örneği adında Sevgi hanımın Türkçe Videolu Tarifi ile buradan görebilirsiniz.

Burada gördüğünüz Tığ Örgü Desen ve Tığ Motiflerinin yapım aşamalarını daha detaylı ve daha net anlaşılır Örgü Videolu tariflerini bulunca mutlaka sitede yayınlayacağım.

Beğendiğiniz çalışmaları sizde sayfalarınız da Facebook-İnstigram ve Diğer Sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Resimlere Tıkladığınızda Daha Büyük Görebilirsiniz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz