usta-isi-tig-orguleri


USTA ELLERDEN HER TÜRLÜ TIĞ İŞLERİ


El İşleri, Örgü Videoları, Örgüler, Tığ İşi

Usta İşi Tığ İşi Örnekler birbirinden güzel Tığ işi Örnekler ve Motifler inanılmaz güzeller.Bu şık Tığ işi Motifpatlamis-misir-ornekli-mandala-tig-isi ve Örgülerin bazıları resimli anlatımlı.Şimdiye kadar gördüğüm en güzel Tığ Örneklerini sizler ile de paylaşmak istedim.

Dediğim gibi Böyle bazıları çok zor emek ve uğraş isteyen örnekleri herkes öremez ve ben bir çoğunu yapabilir miyim emin değilim.

Ancak bazı örneklerin ve Tığ işi Motiflerin yapım aşamaları resimli olarak gösterilmiş.Resimli anlatımlı Tığ Örnekleri biraz daha kolay.

Öncelikle bunların netten alıntı olduğunu emek sahiplerinin paylaşıma açık bıraktığı bu örnekleri ben örmedim ve simli-bonuklu-lacivert-tig-isi-salnasıl yapılır? anlatmakta zorlanırım ancak elime Tığ alıp deneyerek örebilirim.

Bu aralar Tığla yapılan Güzel Örgü Lifleri,Bebek Battaniyesi Örgüleri,Tığla yapılan Bayan Yeleklerine çok hevesli olduğumdan sizlere de bu örgüleri sık,sık sunuyorum.

Satış amaçlı Tığ işleri oluğundan maalesef bazıları çok net nasıl örüldüğü anlaşılmıyor,en azından benim gibi acemi biri için anlatımı oldukça zor.

Daha basit ama yine en güzel Tığ Örnekleri arasından seçtiğim Şahane Tığ Örgüleri olan bu sayfada başka Tığ dolgu-fistikli-yuvarlak-motifli-pembe-battaniyemodellerine bakabilirsiniz.

Tığ işi örnekler arasına bir kaç tanede Tel Firkete ve Tığla yapılan Mor Şal Modeli paylaştım.Bu aralar Firkete ve Tığ işi Şallar çok moda.

Tabi Şiş işi Örgü isteyen Arkadaşları da unutmadan çok güzel İki renkli kaydırma örgü modeli olan Renkli İp Dolama Örneği adında Sevgi hanımın Türkçe Videolu Tarifi ile buradan görebilirsiniz.

Burada gördüğünüz Tığ Örgü Desen ve Tığ Motiflerinin yapım aşamalarını daha detaylı ve daha net anlaşılır Örgü Videolu tariflerini bulunca mutlaka sitede yayınlayacağım.

Beğendiğiniz çalışmaları sizde sayfalarınız da Facebook-İnstigram ve Diğer Sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Resimlere Tıkladığınızda Daha Büyük Görebilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 thoughts to “USTA ELLERDEN HER TÜRLÜ TIĞ İŞLERİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir