Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BEBEK BATTANİYESİ İÇİN KOLAY TIĞ İŞİ MOTİF

BEBEK BATTANİYESİ İÇİN KOLAY TIĞ İŞİ MOTİF

7275
tig-isi-motiften-kolay-bebek-battaniyesi-orgu

Kolay Motifli Güzel Bebek Battaniyesi Örnekli Modeli

Bebek battaniyesi örmek için yapılışı çok kolay ama çok güzel bir tığla örülen motif arıyorsanız buradaki el işi örgü Bebek Battaniyesi örneğine bakmanızı tavsiye ederim.

Üçlü trabzanlarla örülen motifler yine örülerek birleştiriliyor. Eğer resimdeki gibi birbirine uyumlu renkler kullanırsanız çok güzel bir Bebek Battaniye Modeli çıkar ortaya.

Eğer örneğin tamamı renkli iplerle örülse idi şu an göründüğü kadar şık görünmeyebilir di. Battaniyenin kenarları renkli motifler ile ortası beyaz ip ile örülmesi yerinde bir karar örmüş.

Tabi bu Battaniyeyi dağa da şık yapmak için bir kaç fikrim var. Mesela Battaniye yi astarlarsanız ve astarla beraber Battaniyenin kenarlarını tığla güzel bir kenar tığ örneği ile birleştirirseniz çok güzel olur.

İsterseniz resimde  görmüş olduğunuz kenar örneğini de kullanabilirsiniz. Eğer bu battaniyenin yanına Bebek odasının dekorasyonunda ya da evin dekorasyonunda aynı bu şekilde kenarları renkli motiflerle ortası tek renk motiflerle örerek çok güzel kırlentler örebilirsiniz.

Bebek arabasına koymak için sevimli bir yastık iş görür fikrimce. Diğer El İşleri için buradan Bebek Örgüleri için buradan bakabilirsiniiz.

tig-isi-motiften-kolay-bebek-battaniyesi-orgu
tig-isi-motiften-kolay-bebek-battaniyesi-orgu

tig-isi-motiften-kolay-bebek-battaniyesi-orgu
s
tig-isi-motiften-kolay-bebek-battaniyesi-orgu-2

tig-isi-motiften-kolay-bebek-battaniyesi-orgu-3

tig-isi-motiften-kolay-bebek-battaniyesi-orgu-4

kalpli-tig-isi-kare-motif-ornekleri
Bu motifin elbetteki yukarıdaki Battaniye ile alakası yok . Fakat ben çok güzel Bebek Battaniye Motif Örneği olur diye düşünerek örnek çıkarmak isteyen olursa kullanır diye paylamak istedim.

12 YORUMLAR

  1. 3 zincir çekip ilk ajura 3 trabzan yapıyor sonra aralarda 2 zincir çekiyorsun

  2. Merabalar ilk kareyi elde ettikten sonra ikinci sıraya nasıl geçiyoruz .örgüye yebi başladım da yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Merhaba Makbule hanım
    Bu battaniyeyi ben örmedim fakat Merserize veya Altınbaşak ip ile örebilirsiniz.

  4. merhaba bu sayfadaki kenarlari pembe cicekli beyaz motifli battaniyenin ipinin ismini yazabilirmisiniz acaba cok brgendim bende yapmak istiyorum.iyi gunler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz