Örgü Modelleri Bebek Örgüleri TUNUS İŞİ KUZU APLİKELİ BATTANİYE YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

TUNUS İŞİ KUZU APLİKELİ BATTANİYE YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

6623
tunus-isi-kuzulu-battaniye-yapilisi
tunus-isi-kuzulu-battaniye-yapilisi

Tunus İşi Kuzulu Bebek Battaniye Modeli-Kuzu Aplikeli Balonlu Şirin Örgü Tunus İşi Battaniye Örneği baştan sona Detaylı anlatımı ile Yeni Tunus Battaniye Modelleri isteyenlere.Örgü Aplikeli Bebek Battaniyeler.

Tunus Tekniği ile örülen Battaniye Modeli üzerine işlenen Kuzu deseni ve Balon Tığ işi Motifleri Örgü Battaniyenin daha sonra üzerine dikiliyor.

60 cm en 70 cm Boy olarak zincir çekerek başlayacağınız modelde zincir sayılarını 60 Santim hesaplayarak başlıyorsunuz.

İp olarak Nako lüks minnoş bebe ipi sadece kahverengi ip nakonun başka bir markası herhangi bir ip olabilir. Uzun Tunus Tığ ile yapılan Model de Kuzu Battaniye motifi yapılışı detaylarına kadar gösteriliyor.

kuzu-motifli-tunus-isi-bttaniye-modeli-yapilisi
kuzu-motifli-tunus-isi-bttaniye-modeli-yapilisi

Hayvan Desenli Tunus Battaniye örneklerini bu şekilde Düz Hasır Tunus işi şeklinde ördükten sonra Battaniye üzerine dikebilirsiniz. Değişik Çiçekler,şirin tunus motifleri Tığla örgüden Motifler ile yapılır.

Daha basit Tunus Battaniye için burada bulunan Kolay fakat çok Şık Tunus Örgü Battaniye örneği olan Küp Şeker Tunus İşi Modelinin Türkçe videolu yapımını görebilirsiniz.

Örgü Aplikeler için sitede daha önce gösterdiğim Örgü süsleme Motifleri adını verdiğim bu bölümde 21 Tane Aplike Örgü Tığ işi Hayvan Motifleri görebilirsiniz.

Videolarda sırası ile Tunus Battaniye örme aşamaları,Tunus Battaniye Kuzu Aplike örme ve Kuzulu Battaniye üzerinde bulunan Balon aplikelerini yapılışların dan sonra Tunus Battaniyeleri için Kenar örgü modeli yapılışını görebilirsiniz.

Kuzu Örgülü Tunus Battaniye Videolarında bazen yazılı bazen Türkçe sesli anlatımlı olarak Battaniye modeli gösterilmiş.

Tunus Çiçek Aplikeleri için burada göreceğiniz Örgü Tunus Çiçekler ile isterseniz çok şık Örgü Aplikeli örgü Yatak Örtüleri,Salon için Koltuk örtüleri yapılır.

Boncuklu Afgan İşi örnekler genelde Tığ işi Boncuklu Cüzdanlar,Tunus Cep Telefonu ve Tablet kılıfları için kullanıldığı gibi Boncuklu Tunus Takılar içinde yapılıyor.

Tunus Kuzu Motifli Battaniye Videoları-
1.Part

2.Part

3.Part

4. Part

Maalesef 5-ve 6 partlar videonun kaynağından silinmiş bu nedenle 5 ve 6. partları kaldırdık
7. Part

8 YORUMLAR

  1. Sevgili Seda videonun kaynağında 2 tane videosu silinmiş maalesef çok detaylı olmasa da diğer bölümler sayada var. Örgü Videolarında çok yeni ve güzel Battaniye Modelleri de var

  2. Tunus işi kuzu aplikeli battaniye için arkadaşıma soz vermiştim.Fakat videolarina ulaşamıyorum. Yardımcı olur musunuz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz