TIĞLA RENKLİ BASAMAKLI BERE YAPIMI VİDEOLU

tigla-orgu-renkli-basamakli-bere-modeli
tigla-orgu-renkli-basamakli-bere-modeli

Örgü Açıklamalı ve Videolu Öğretilen Tığ işi Renkli Basamak Modelli Bere yapımı için 5,5 numara Tığ kullanılıyor ama eli sıkı olanlar 6 ya da 6,5 numara Tığla çok Yumuşak Erkek ve Bayanlara hatta çocuklara uygun bir Model.

Renkli Basamak örneği Bere yapımı için 3 tane değişik renkler de Örgü ipleri ile 5,5 numara Tığ kullanılıyor. Tabi kullanacağınızın ipin kalınlığını da göz önünde bulundurmalısınız.

renkli-basamakli-orgu-modelli-tig-isi-bere-yapilisi
renkli-basamakli-orgu-modelli-tig-isi-bere-yapilisi

Bu modelde de aynı az önce yayınladığım Çiçek Örnekli Bere Modeli gibi 60 zincir çekilerek başlanıyor ( Başta 50 zincir deniliyor ancak yeterli olmayınca 60 zincir ile başlanıyor).Modeller Yetişkin Bayanlara uygun ebatlarda yapılıyor.Sizler kendi baş çevrenizi baz alarak zincir çekmelisiniz.

Her Motif 5 ve katları ile oluşuyor ve siz 60 zincir çok ya da az gelirse bu doğrultuda sayıları 5-5 artırarak yapacaksınız. Daha Küçük Genç ya da Çocuk Bereleri için sayıyı ancak 55-50-45 gibi ya da daha Büyük Yetişkin Bereleri için 65-70-75 sayıları ile artırma yapmanız gerekir.

Renk,renk yapılan Basamaklı Bere yapımının videosuna altta bakarsanız çok detaylı anlatılmış yapılışını izleyebilirsiniz.
Tığla Renkli Basamaklı Bere Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. TIĞLA FISTIKLI PETEKLİ BERE TARİFİ | Nazarca.com
  2. RENKLİ BASAMAKLI BAYAN PATİK TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*