El İşleri TIĞLA RENKLİ BASAMAKLI BERE YAPIMI VİDEOLU

TIĞLA RENKLİ BASAMAKLI BERE YAPIMI VİDEOLU

261
tigla-orgu-renkli-basamakli-bere-modeli
tigla-orgu-renkli-basamakli-bere-modeli

Örgü Açıklamalı ve Videolu Öğretilen Tığ işi Renkli Basamak Modelli Bere yapımı için 5,5 numara Tığ kullanılıyor ama eli sıkı olanlar 6 ya da 6,5 numara Tığla çok Yumuşak Erkek ve Bayanlara hatta çocuklara uygun bir Model.

Renkli Basamak örneği Bere yapımı için 3 tane değişik renkler de Örgü ipleri ile 5,5 numara Tığ kullanılıyor. Tabi kullanacağınızın ipin kalınlığını da göz önünde bulundurmalısınız.

renkli-basamakli-orgu-modelli-tig-isi-bere-yapilisi
renkli-basamakli-orgu-modelli-tig-isi-bere-yapilisi

Bu modelde de aynı az önce yayınladığım Çiçek Örnekli Bere Modeli gibi 60 zincir çekilerek başlanıyor ( Başta 50 zincir deniliyor ancak yeterli olmayınca 60 zincir ile başlanıyor).Modeller Yetişkin Bayanlara uygun ebatlarda yapılıyor.Sizler kendi baş çevrenizi baz alarak zincir çekmelisiniz.

Her Motif 5 ve katları ile oluşuyor ve siz 60 zincir çok ya da az gelirse bu doğrultuda sayıları 5-5 artırarak yapacaksınız. Daha Küçük Genç ya da Çocuk Bereleri için sayıyı ancak 55-50-45 gibi ya da daha Büyük Yetişkin Bereleri için 65-70-75 sayıları ile artırma yapmanız gerekir.

Renk,renk yapılan Basamaklı Bere yapımının videosuna altta bakarsanız çok detaylı anlatılmış yapılışını izleyebilirsiniz.
Tığla Renkli Basamaklı Bere Videosu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz