ÖRGÜ ÇİÇEK ÖRNEKLİ PEMBE TIĞ İŞİ MODELLİ BERE YAPIMI
pembe-cicek-ornekli-tigla-bayan-sapka-yapimi

ÖRGÜ ÇİÇEK ÖRNEKLİ PEMBE TIĞ İŞİ MODELLİ BERE YAPIMI


6,5 numara Tığ ile Pembe Çiçek Örnekli Tığ Modelli Bere Yapımı ile Sevimli tam bir Kız Beresi Modeli için Videolu Bere Tarifini izleyerek Kolay Örgü Şapkalar yapmak isterseniz hemen buyrun.

Çiçek Modelli Pembe Bere yapımı için orta kalınlıklar da Pembe bir İp kullanılıyor.Şiş numarası Yumak etiketin de 5,5 numara olarak tavsiye ediliyor ancak Kalın Tığlar ile Örgüler çok daha Yumuşak yapılır diye 6,5 numara Tığ Tercih edilmiş.

cicek-ornekli-tig-isi-pembe-bere-yapimi
cicek-ornekli-tig-isi-pembe-bere-yapimi

50 Tane sıkı olmayan gevşek zincir çekilir.Eğer başınızın ya da Bereyi ördüğünüz kişinin başının çevresine göre ufak kalırsa zincir sayısını artırın,büyük gelirse azalttıktan sonra Zincirlerin ucunu sık iğne ile birleştirin.

Motifler 5 zincirden oluştuğu için Zincir sayısı 50 zincir olarak küçük gelirse 45-40-35 şeklinde azaltılıyor,eğer ufak gelirse de 55-60-65 şeklinde her defasında 5 zincir ile eksiltme ve artırma yapılmalı ki motifler tam olsun yarım kalmasın.

2. sırada 50 zincir çektiğinizi varsayarak 2. sırayı her zincirin içine batarak 2’li trabzanlar şeklinde 50 tane 2’li Trabzan uygulayarak 2. sırayı da tamamlıyoruz.Yani çektiğiniz zincir kadar Trabzan yapılacak.

3. sırada model kurulmaya 4 zincir çekilip tığ üzerine 2 kez ip dolanarak Örneğin yapımına geçiliyor. Ayrıca Hanımlar için Özellikle Tığla yeni,yeni örgüler örmeye başlayan hanımlara önereceğim Zincirli Batik Şal yapımına buradan bakabilirsiniz.

Bayanlar için örülen Şık mı şık,güzel mi güzel Sade Tığ işi Lastik Modeli Simli Alize İpten Bere ve Boyunluk Tarifini buradan izleyebilirsiniz.
Çiçek Örnekli Pembe Bayan Bere Tarifi video

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın