Fistikli-petekli-bere-tarifi-bayan-sapka


TIĞLA FISTIKLI PETEKLİ BERE TARİFİ


El İşleri, Örgü Videoları, Örgüler, Tığ İşi

Videolu Açıklamalı Kolay Fıstıklı Petekli Bere İçin Ören Bayan Golden Simli Krem renk ip ile yapılan 115 zincir ile 5 numara Tığ kullanarak başlanıyor. Yapmak isteyenler yapacağı kişinin baş çevresi genişliğine Zincir çekerek başlamalılar.

İp Orta kalınlıkta 5 numara Tığ il yapılıyor daha kalın ipler ile zincir sayısı azaltılmalı. Bere başlamada 3 parmak genişliğin de yani 3 santim kadar Tığ işi Lastik uygulanıyor.

Lastik modelinden sonra 1 karış uzunluğunda örülen Model için Uzunluk kararına kendiniz vermeli kendi başınızın ebatlarına uygun uzunluğa geldiğinde büzme işlemini uygulamalısınız.

fistikli-orgu-petekli-bayan-bere
fistikli-orgu-petekli-bayan-bere

Orta genişlikte çok ta sıkı olmayan Zincir çekildikten sonra ilk yaptığınız zincire Tığın başına dolamadan iki ucu sabitliyor ve 2. sıraya başlıyoruz.

2 zincir çekin her bir zincire 2’li trabzanlar yapılarak 2. sıra tamamlanıyor. 3. sıraya gelindiğin de 2 önden 2 arkadan beline dolayarak tan lastik yapılmaya başlanıyor.Tam tepesine batmadan arkadan trabzanlara dolayarak yapılan işlem sıra boyunca uygulanıyor.

4. sıraya geldiğinizde Arkadan dolananları arkadan önden dolananları önden şeklinde aynı 2 önden 2 arkadan ilmek dolandırarak Lastik modelini istediğiniz genişliğe gelinceye kadar yapıp bitirin.Emine hanım 6 sıra Lastik yapmış.

Bu Tığ Örgü Lastik modelini Bere,Yelek başlamada,Tığ işi Patik başlamada aynı şekilde kullanabilirsiniz. Lastik modeli 3 cm kadar yapıldıktan sonra Fıstıklı Örnek yapımına başlanıyor.

Örneğe başlandığında 3 zincir çekin 3. trabzana batın sık iğne ile kapatın 4 zincir çekin 3. trabzana batın,3 zincir çek kapat 4 zincir çek kapat şeklinde bir 3 zincir bir 4 zincir olacak şekilde sırayı tamamlayın. 3 zincir ile başladıysanız 4 zincir ile bitirmeniz gerekiyor.

Örneğin 2. sırasına başlarken zincir içine 5 li Fıstık dolgu yapılır 2 zincir çekilir öndeki kutuya sık iğne ile sabitlenir sonra 2 zincir diğer kutu 5,li Fıstık 2 zincir çek bir sonraki kutuya bat sabitle 2 zincir sonraki kutuya 5 li Fıstık şeklinde deva edilir.
Kolay Fıstıklı Bere Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “TIĞLA FISTIKLI PETEKLİ BERE TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir