TIĞ VE ŞİŞ ÖRGÜ İLE 38-39 BEDEN ÖRGÜ MOTİFLİ BAYAN MANTO TARİFİ
38-40-beden-tig-motifli-sis-ornekli-bayan-manto

TIĞ VE ŞİŞ ÖRGÜ İLE 38-39 BEDEN ÖRGÜ MOTİFLİ BAYAN MANTO TARİFİ


Hem Şiş Hem Tığla yapılan Uzun Motifli Örgü Manto Modelinin Motifleri ve Motifli yerleri Tığ ,geri kalan Şiş ile Haraşo yapılıyor.

Motif çalışmalı Manto için 800 gram Kartopu Punto İp ile pimiz Nako popmix -renk 86602 bir adet-renk 86591 bir adet- renk 86754 bir adet renk 86583 -4 ren kadar 400 gram renkli iplerden kullanılıyor.

38-40 bedene çok rahat olabilecek Manto için 8 numara Şiş 5 numara Tığ ile Renkli iplerden Motifler yapılarak başlanıyor.

Motifler birleştirildikten sonra Şiş ile motiflerden ilmek çıkarılıp Yukarı Omuzlara doğru Haraşo örgü ile çıkılıyor.

38-40-beden-sis-tig-orgu-motifli-bayan-manto
38-40-beden-sis-tig-orgu-motifli-bayan-manto

Motifler Örgü Şiş Mantonun Etek ve Kollarında Kol Manşeti olarak kullanılıyor. Kollarda aynı Beden gibi 3 Tane birleştirilmiş motiflerden ilmek çıkarılıp kol kenarına doğru yapılıyor.En son çevresi ve Etek,kol ucuna 1 sıra Tığ kenar modeli yapılıyor.

el-orgu-motifli-harasolu-kadin-manto-yapilisi
el-orgu-motifli-harasolu-kadin-manto-yapilisi

Renkli olan iplerden Fıstıklı İçi yuvarlak Dışı Kare Motifler ile başlıyor Örgü Kız Mantosu.Kız diyorum çünkü 3 Yaşından tutun 70 yaşına kadar gerçekten her Bayanın üstünde harika durur.

motifli-el-orgu-sis-hirka-yapimi
motifli-el-orgu-sis-hirka-yapimi

Kollar için her renkten 1 tane toplam 3 tane Motif yapılıyor.Daha doğrusu Kol Manşetleri için.Bu Motiflerin üstünden Tığ yardımı ile ilmek çıkarılıp Şiş ile Haraşo örgü Kol yapılacak.

bayan-hirka-orgusu-motifleri
bayan-hirka-orgusu-motifleri

Şimdi Dikkatli okuyun lütfen. 3 sıra toplam 24 motiften yapılan Motifli Hırkanın Alt etekleri olan Motiflerin renk sıralamasına dikkat edin. Her sırada 8 tane motif olan boyuna 3 sıra Motifler birleştiriliyor.Üzerinden Tığ yardımı ile ilmek çıkarılıp İlmekler şişe alınıyor.Beden yukarı doğru yapılıp ön ve arka yapılıyor.Kollar da Motiflerden ilmek ile yapılıp Bedene dikiliyor.

tigla-fistikli-motifli-orgu-sis-isi-uzun-hirka

Haraşo örgü kullanmak bence çok yerinde bir karar olmuş.Ama modeli çeşitli şiş örnekleri ile yapabilir siniz.Yeter ki sayılar aynı olsun.İlmeklerin yeterli geldiği her örgü güzel olur.Aynı şey motifler içinde geçerli.Aynı büyüklükte olmak kaydı ile farklı Motif Örnekleri de olur.Burada karar tamamen size kalmış.Ama Modelde kullanılan İpler ve renkler bence çok güzel. Öreceğiniz kişinin yaşına uygun renkler ve desenler de hoş olur.

38-40-beden-motifli-uzun-sis-hirka
38-40-beden-motifli-uzun-sis-hirka

Şimdi  Lütfen dikkatli okuyun.38-40 bedene uygun olan bu Siyah Renkli Renkli Motifli Kadın Mantosu 42-44 beden yapılmak isteniyorsa önerim 3 motif bedene ilave etmeniz.Kollar aynı 3 motifli olabilir ama haraşo olan yerlerde ilmekleri biraz artırabilirsiniz.

Birde şu var Bu modeli daha küçük örmek istediniz.Ama ilmek artırmak ya da eksiltmek istemiyorsunuz.Modeli anlatımdaki ilmek ve motif sayıları ile aynı yaparak 5 numara tığ yerine 4 numara Tığ – 8 numara şiş yerine 6 numara şiş ile 34-35-36-37 beden giyenlere tahminimce rahat olur.

Kız Bebekleri olan Annelere bu çok cici Pembe Tüylü Kadife İpten Kız Çocuk Manto Tarifini izleyin siz de Kızlarınıza yapın.

3-5 Yaş Kız Çocuk Örgü Manto için Şiş ile yapılan bu Manto modeli de Detaylı Anlatımlı.

Yalancı Kürklü Kız Çocuk Manto Yapılışını da görmek isterseniz tıklayıp bakabilirsiniz.

38-40-beden-sis-tig-orgu-motifli-bayan-manto
38-40-beden-sis-tig-orgu-motifli-bayan-manto

Benzer Hem Tığ hem Şiş örgü kullanılan Bayan Örgü Hırkalar,Yelekler ve Mantolarda Motif yerine Bütün bir örnek ile de yapabilirsiniz.Burada önemli olan ölçüleri bilmek.8 motif uzunluğu için aç ilmek atmak gerekir hesaplamak için Videoyu iyi izleyin ve mümkünse 8 motif ile ölçüp.Motifler arası farklı Tığ örneği bile olur.Önemli olan burada Örgü Manto Tasarımını öğrenmek. Farklı Örgü şiş modelleri ve Tığ motifleri,örgüleri ile bir çok Manto yapabilirsiniz.Kolay gelsin.

Örgü Motifli Siyah Bayan Manto Videosu

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın