PEMBE TÜYLÜ KADİFE İPTEN KIZ ÇOCUK MANTO YAPIMI
kadife-ipten-kurklu-1-2-yas-kiz-cocuk-mantosu

PEMBE TÜYLÜ KADİFE İPTEN KIZ ÇOCUK MANTO YAPIMI


Kapüşonlu Kadife İple Kürklü Kız Çocuk Manto yapılışı adım,adım görebilir Tüm yapım aşamalarını detaylı Tarifi ile izleyebilirsiniz.

Kadife ip ve Tavşan Tüyü ipleri olan Kız Çocuk Kapüşonlu Ceket Yapımı Malzemeleri:Örgü İpi lanossa single 4 yumak tavşan tüyü-Nako lily renk 4867 2 yumak 4 no ve 3.5 no şiş kullanılmış.

1-2 yaşa uygun ölçülerde yapılan Manto için 250 gr kadife 350 gr tüylü ipten kullanılıyor.Tüm detaylar Videoda gösterilmekte.

pembe-tuylu-kadife-iple-1-2-yas-manto
pembe-tuylu-kadife-iple-1-2-yas-manto

Eğer Aynı Mantoyu 3-4 Yaş Kız Çocuk Manto olarak yapmak isterseniz Işıl Hanımın Tavsiyesi bu “Arkası 16 önleri 8 ilmek kolu 6 ilmek fazla yapın uzatın 10 cm kolu önde 2 ilmek fazla kesin yakaya da 2 ilmek fazla kesin kolu aynı oyun”

İlk olarak 35 ilmek atılarak Ön yapımına başlanıyor.Model tersten kurulduğu için ilk sıra ters yapılıyor.Ön patlar ölçtüğünde 40 cm uzunlukta olacak.

kiz-orgusu-tuylu-manto-on-parcalar
kiz-orgusu-tuylu-manto-on-parcalar

Yukarda Gördüğünüz üzere ilk olarak 35 ilmek ile Önler yapılıyor.Tüylü ip Kol kesiminden sonra Model de kuruluyor

Arka 66 ilmek ile başlanıyor 24 cm sonunda Tüylü ip takılıp üst bölüm örülüyor.Burada 3,5 numara ve 4 numara Şiş değişimine dikkat edin unutmayın.

İki ön ve 1 arka bittikten sonra Dikiliyor Kollar ve Kapüşon yapımına geçiliyor. Kollar 40 ilmek ile başlanıyor ve Tüylü iple örülüyor.İsteyen Kolsuz Yelek gibi de yapabilir.

sisle-kadife-orgu-kiz-ceket-kapsonlu
sisle-kadife-orgu-kiz-ceket-kapsonlu

Kollar da bedene dikilip Yakadan her ilmeğe batılarak Kapüşon yapımı için ilmek çıkarılıyor. Kapşon bitiminde ön patlara zincir ile toplama yapılıp kenar oyası ile tamamlanıyor ve düğmeler dikiliyor.

tuylu-kiz-cocuk-manto-arka-parcasi
tuylu-kiz-cocuk-manto-arka-parcasi

Arka 6 İlmek ile başlanıp Tüylü ip önde olduğu gibi aynı yerden koyuluyor ve üstü yapılıyor.Omuzlarda 3 git gel ile hafif bir eğim veriliyor.

Kalın Saplı File Pazar Çantası yapımını da Sizlere bu model öncesi gösterdik.Bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Yine Işıl hanımın Tariflerinden olan 3-5 Yaş Kız Çocuk Manto yapılışını Geçen Yıl yayınlamıştık.Tarifi sayfamız da buradan bakabilirsiniz.

Yalancı Kürklü Kız Çocuk Manto yapımını da Işıl hanım göstermişti.Yapılışını izleyenler den çok güzel beğeniler almıştı.

Kadife ipten 36-37 Bot Patik modeli gibi Kadife iple neler yapılır? Battaniyeler,Montlar,Ceketler gibi modelleri sayfamıza baktığınız da görebilirsiniz.

kizlara-el-orgu-tuylu-manto-pembe
kizlara-el-orgu-tuylu-manto-pembe

Tüylü Pembe Kız Çocuk Manto Videosu

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın