Yemekler SOSİSLİ MİLFÖYLÜ DAMALI BÖREK TARİFİ

SOSİSLİ MİLFÖYLÜ DAMALI BÖREK TARİFİ

780
milfoy-hamurundan-damali-sosis-boregi

Hafta Sonu Kahvaltı Sürprizi Milföy ve Sosisli Damalı Börek Tarifi

Evet hamarat genç kızlar ve ailesine hafta sonu sürprizleri yapmayı seven Anneler için Milföy hamurundan Damalı Sosis Böreği Tarifi. Sanırım hafta sonları bizim evde de olduğu gibi bütün evlerde çok özeldir.

Özellikle Hafta sonu kahvaltıları bizim evde sofrada sadece Zeytin Peynir olsa dahi çok önemlidir. Hafta sonu okullar ve iş olmasından dolayı tüm Aile sabah kahvaltısında bir arada olabildiğimiz için çok keyifli ve neşeli geçer.

Eğ tabi 3 küçük çocuğun bulunduğu sofrada elbetteki sensin benim kavgaları her zamanki gibi eksik olmasa da bilirim ki bugün hem evlatlarım hem eşim için de çok önemli.

Ben mümkün olduğunca hafta sonları soframızı zengin tutmaya özen gösterir ve mutlaka ev halkının ya çok sevdiği ya da çok seveceklerini bildiğim sıcak bir şeyler yapmaya çalışırım.

Bu bazen Fırında Yumurtalı Ekmek bazen de  farklı sunumlarda peynirli,sucuklu,salamlı karışık yumurta gibi şeyler pişirerek ev ahalisinin gönlünü bir kez daha Feth ederek Anne olmanın hazzını en derinden yaşarım.

Sosis ve Milföy Hamurundan başka Neler yapılır diye merak ediyorsanız sizlere tavsiye edebileceğim Milföy Hamurundan Sosis Sarması,  Kalp şeklinde Sosis tarifimiz umarım çocuklarınızın görünümü ve tadıyla çok hoşuna gidecektir. Sosisle yapılan Kolay Kesme  Börek oldukça lezzetli görünüyor doğrusu.

Piknik ya da 5 çaylarında çok işinize yarayacak Pratik Sosisli Milföy Böreği her zaman yapabileceğiniz lokmalık .  Sosisli Çörek Sevenler bunu da görmek isteyebilirler diye düşünüyorum.  Çiçek Şeklinde Sosisli Yumurta Sunumu ve Son Olarak Akşam ve Öğlen yemekleri için Çubuk Makarnasına Batırılmış Sosis Tarifi

Buyurun benimde tarifini yeni gördüğüm ve kısmetse bu hafta sonu hünerlerimi bir kez daha evdekilere göstererek hepsini çok mutlu edecek olan  Milföylü Sosis Böreği  nasıl yapılır görelim.

Tarifimiz için Sosis,Yumurta,Milföy Hamuru kullanacağız.

Yapılışı:

Milföy yapraklarından bir tanesini alıp merdane ya da oklava le biraz açtıktan sonra resimdeki gib kenarları kesilmeden orta yerini kesiyoruz. Sosisleri Milföy hamurunun içinden ve dışından geçirerek diziyoruz. En son üzerine yumurta sürüp 200 derecelik fırında pembeleşip sosisler biraz kızarıncaya kadar pişiriyoruz.

Fakat bütün hanımların bildiği gibi Sosis bekletmeye gelmez. Piştiğinde şişkin ve tombul olan sosisler bekledikçe söner ve pörsük hale gelirler buda hoş görünmez. Zaten Milföy hamuru soğuduktan sonra insanın damağına yapıştığı için lezzetin kaybediyor.

En iyisi siz Milföy den ve sosislerden yapacağınız böreğiniz pişerken bir yandan çayınızı pişiriniz ve kahvaltı sofrasını hazırlayın. Afiyet olsun Dostlar.

milfoy-hamurundan-damali-sosis-boregi
milfoy-hamurundan-damali-sosis-boregi

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz