Menü Kapat

SIRADIŞI ŞÖMİNE MODELLERİKış geliyor dedik,dedik en sonunda artık havalar iyice soğumaya başladı. Bende içimiz ısınsın diye ilginç Sıradışı Şömine Tasarımlarına yer vermek istedim.

En çok hoşuma giden Şömine Modelini en üste koydum. Tabi böyle şöminelere sahip olmak için böyle evler ve böyle evlere sahip olmak için Para gerekiyor.

Olsun bakmak parayla değil bedava istediğimiz kadar bakabiliriz yani :)

Bu arada ben yaklaşık 6 yıldır Ufo Elektrikli ısıtıcı kullanıyorum. 6 yıl önce 2 yıl kadar Klima kullandım ondan öncesinde bildiğimiz Katı yakıt sobası kovalı Sobalardan kullandım.

Aslında Sobanın yerini ve keyfini Elektrikli ısıtıcı veya Klimalardan alamıyoruz ama Sobanın pisliği ile uğraşmak 3 çocukla çok zor geldiği için o aralar vazgeçmiştim..

Soba dendiğinde en çok sevdiğim şu Fırınlı Kuzineli Sobalar. Tamam evin içi yemek kokusu ile doluyor fakat evde yemek  pişsin de varsın koksun diyorum.

Doğalgaz,Kat Kaloriferi ve Şömineler maalesef bize biraz lüks kaçıyor. Evimizde Doğal gaz,Kat Kaloriferi ve Şömine olmadığı için elbet.

Umarım bu Kışı herkes evinde ailesi ile sıcacık geçirir diye ekliyorum ve buyrun beraber bu güzel ve Sıradışı Şömine Modellerine bakıp yorumlayalım.

siradisi-somine-tasarimlari
siradisi-somine-tasarimlari

İşte en çok bunu beğendim. Fakat şu altaki ızgaralı bölüm düşündüğüm gibi Fırın değil sanırım Odun küllerini temizlemek için olan bölüm. Hep hayal etmişimdir Şöminenin karşısında rahat,yumuşacık ve kocaman bir kanepe ,elimde çayım yanımda ailem tüm sıkıntıları atmışız şömineye . Çıtır,çıtır yanan çam odunun sesi ve mis gibi kokusu ile kendimizi dış dünyadan soyutlamışız ve huzur içindeyiz.
siradisi-somine-tasarimlari-2
Bu Tavandan sarkan silindir şeklindeki şömineyi görünce aklıma ilk olarak şu Denizaltıların da bulunan Periskoplar geldi. Yani böyle bir Şömineyi düşündüğümde kendi ekseni etrafında dönebilen uzaktan kumandalı bir Şömine olarak kafamda canlandırabiliyorum ancak.
siradisi-somine-tasarimlari
İki yönlü görünüşü ile Porselene benzeyen şık bir Beyaz Şömine. Fakat Şöminenin devasa boyutuna oranla ateşin yandığı bölüme çok az bir yer kalmış gibi sanki. Bu arada iki yönlü olduğunu ben varsayımlarıma dayanarak yazıyorum tabi.
siradisi-somine-tasarimlari-3
Dumanın etrafa dağılmaması için Şöminenin üst tarafındaki kapak gibi görünen bölümde dumanı içine çeken bir Fan olduğunu düşünüyorum. Ama mantık yürüttüğüm de böyle bir Fan Odunların çabucak yanmasına sebep olabilir. Ev için nasıl olur emin değilim özellikle çocuklu aileler için. Fakat kışın bahçede Evin Pergoleli Verendasın da Mangal keyfi yaparken güzel ısıtır gibi me geliyor. Bu arada Şömineyi buldum,evin Verendasını ve Mangalı gibi seneryoyu yazdım :)
siradisi-somine-tasarimlari-4
Şık,Zarif ve hoş bir Şömine Modeli
siradisi-somine-tasarimlari-5
Bakın buda güzelmiş. Geometrik şekillerdeki Şömine Tasarımı.
siradisi-somine-tasarimlari-6
Nedense Şömine Tasarımlarında genelde Döküm kullandıklarından dolayı sanırım hep koyu Gri tonları tercih edilmiş. Evet Şömineler Sıradışı fakat renkleri Klasik.
siradisi-somine-tasarimlari-7
Bunu özellikle en sona bıraktım. Açık hava Şöminesi fakat kullanılan malzeme Ahşap gibi görünüyor.

Interestingly, Fireplace Designs-Interessanter, Kamin Designs-Fait intéressant, Cheminée Designs-Interessant, Designs Peis-Curiosamente, Lareira Designs-Curiosamente, Chimenea Designs-Intressant Designs Eldstad-È interessante notare che, Camino Designs-Athyglisvert Eldstæði Designs-Suimiúil go leor, Dearthaí teallach

2 Comments

  1. Geri bildirim: Şöminenin Yapılışı-Sahte Dekor Amaçlı Şömine | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: KARTON KUTUDAN YALANCI ŞÖMİNE YAPILIŞI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir