Skip to main content


SIRADIŞI ŞÖMİNE MODELLERİ

Kış geliyor dedik,dedik en sonunda artık havalar iyice soğumaya başladı. Bende içimiz ısınsın diye ilginç Sıradışı Şömine Tasarımlarına yer vermek istedim.

En çok hoşuma giden Şömine Modelini en üste koydum. Tabi böyle şöminelere sahip olmak için böyle evler ve böyle evlere sahip olmak için Para gerekiyor.

Olsun bakmak parayla değil bedava istediğimiz kadar bakabiliriz yani :)

Bu arada ben yaklaşık 6 yıldır Ufo Elektrikli ısıtıcı kullanıyorum. 6 yıl önce 2 yıl kadar Klima kullandım ondan öncesinde bildiğimiz Katı yakıt sobası kovalı Sobalardan kullandım.

Aslında Sobanın yerini ve keyfini Elektrikli ısıtıcı veya Klimalardan alamıyoruz ama Sobanın pisliği ile uğraşmak 3 çocukla çok zor geldiği için o aralar vazgeçmiştim..

Soba dendiğinde en çok sevdiğim şu Fırınlı Kuzineli Sobalar. Tamam evin içi yemek kokusu ile doluyor fakat evde yemek  pişsin de varsın koksun diyorum.

Doğalgaz,Kat Kaloriferi ve Şömineler maalesef bize biraz lüks kaçıyor. Evimizde Doğal gaz,Kat Kaloriferi ve Şömine olmadığı için elbet.

Umarım bu Kışı herkes evinde ailesi ile sıcacık geçirir diye ekliyorum ve buyrun beraber bu güzel ve Sıradışı Şömine Modellerine bakıp yorumlayalım.

siradisi-somine-tasarimlari
siradisi-somine-tasarimlari

İşte en çok bunu beğendim. Fakat şu altaki ızgaralı bölüm düşündüğüm gibi Fırın değil sanırım Odun küllerini temizlemek için olan bölüm. Hep hayal etmişimdir Şöminenin karşısında rahat,yumuşacık ve kocaman bir kanepe ,elimde çayım yanımda ailem tüm sıkıntıları atmışız şömineye . Çıtır,çıtır yanan çam odunun sesi ve mis gibi kokusu ile kendimizi dış dünyadan soyutlamışız ve huzur içindeyiz.
siradisi-somine-tasarimlari-2
Bu Tavandan sarkan silindir şeklindeki şömineyi görünce aklıma ilk olarak şu Denizaltıların da bulunan Periskoplar geldi. Yani böyle bir Şömineyi düşündüğümde kendi ekseni etrafında dönebilen uzaktan kumandalı bir Şömine olarak kafamda canlandırabiliyorum ancak.
siradisi-somine-tasarimlari
İki yönlü görünüşü ile Porselene benzeyen şık bir Beyaz Şömine. Fakat Şöminenin devasa boyutuna oranla ateşin yandığı bölüme çok az bir yer kalmış gibi sanki. Bu arada iki yönlü olduğunu ben varsayımlarıma dayanarak yazıyorum tabi.
siradisi-somine-tasarimlari-3
Dumanın etrafa dağılmaması için Şöminenin üst tarafındaki kapak gibi görünen bölümde dumanı içine çeken bir Fan olduğunu düşünüyorum. Ama mantık yürüttüğüm de böyle bir Fan Odunların çabucak yanmasına sebep olabilir. Ev için nasıl olur emin değilim özellikle çocuklu aileler için. Fakat kışın bahçede Evin Pergoleli Verendasın da Mangal keyfi yaparken güzel ısıtır gibi me geliyor. Bu arada Şömineyi buldum,evin Verendasını ve Mangalı gibi seneryoyu yazdım :)
siradisi-somine-tasarimlari-4
Şık,Zarif ve hoş bir Şömine Modeli
siradisi-somine-tasarimlari-5
Bakın buda güzelmiş. Geometrik şekillerdeki Şömine Tasarımı.
siradisi-somine-tasarimlari-6
Nedense Şömine Tasarımlarında genelde Döküm kullandıklarından dolayı sanırım hep koyu Gri tonları tercih edilmiş. Evet Şömineler Sıradışı fakat renkleri Klasik.
siradisi-somine-tasarimlari-7
Bunu özellikle en sona bıraktım. Açık hava Şöminesi fakat kullanılan malzeme Ahşap gibi görünüyor.

Interestingly, Fireplace Designs-Interessanter, Kamin Designs-Fait intéressant, Cheminée Designs-Interessant, Designs Peis-Curiosamente, Lareira Designs-Curiosamente, Chimenea Designs-Intressant Designs Eldstad-È interessante notare che, Camino Designs-Athyglisvert Eldstæði Designs-Suimiúil go leor, Dearthaí teallach

Benzer Yazılar:

ŞİRİN PERDE MODELLERİ
Evinizde şirin perdeler kullanmayı düşünüyorsanız bu perdeler tam sizlere göre.Ben bu tarz perdelerin çocuk odalarına ve yazlık evlerin pencerelerine çok yakışacağını düşünüyorum.Siz isterseniz farklı kumaşları kombine edebilirsiniz. örnek 1. c şıkkındaki perde mutfak ...
İKİ KATLI KUMAŞ ÇİÇEK YAPILIŞI
Ortasında Kumaş kaplı düğme ile süslenmiş olan İki katlı Yuvarlak Kumaş Çiçek yapılışı ile sizler de Kumaşlar ile El işlerinizi ve bazı hobi çalışmalarınızı süsleyecek güzel Çiçekler yapabilirsiniz Uzun şerit halinde kesilen Puanlı kumaş ...
ATEŞ ÇUKURLU FİREPİT VERANDA İNŞAA ETMEK
Evinizin, Bağ evinizin ya da Restoranınızın  Bahçesine ortasında Ateş yakabileceğiniz bir çukur olan Veranda yapmayı düşünüyorsanız Buyrun size Veranda Yapım İnşaatı. Beylerin ilgisini çekebileceğini düşündüğüm Evinizin Bahçesine kendiniz bir Ateş çukuru ve Veranda yapmak istiyor ...
BAKLİYATLARDAN MUTFAK DEKORE FİKRİ RESİM ÇALIŞMASI
Mutfak Dekore Fikri Hububatlardan Resim Yapma Evet Sevgili Hanımlar artık Klasik ev Dekorasyonuna paydos diyoruz. Şimdi sizlere Mutfağınızın Dekorasyonuna çok yakışacağını düşündüğüm çok güzel bir Bakliyatlardan, tahıllardan karton üzerindeki resmin üzerine yapıştırılarak yapılan Tablo-Pano ...
KARPUZ ÇEKİRDEKLERİ İLE DETERJAN KUTUSU DEKORU
Karpuz Çekirdeği ile Vanish Deterjan kutusu nasıl dekore edilir? Nasıl Karpuz Çekirdekleri değerlendirilir ? bu çalışmada görebilirsiniz. Plastik Deterjan kutularını süsleyerek isterseniz resimdeki gibi kapaklı bir muhafaza kutusu isterseniz de güzel ve değişik şık ...
SON MODA BANYO DEKARASYONLARI
Biz kadınlar evimizdeki en sevdiğimiz ve en özendiğimiz bölümlerden biride banyodur.böyle banyosu olsun kim istemezki. manzaralı ve lüks banyolar.
YUMURTA KABUKLARI İLE DEKUPAJ MOZAİK YAPMA
Aranızda Dekupaj tekniğini bilenler mutlaka vardır.Yumurta kabukları ile eskitilmiş şekli vererek mozaik şeklinde kutuları kaplayarak çeşitli amaçlar için kullanabileceğiniz Dekupaj yapılmış karton kutular elde edebilirsiniz.Koli kutu üzerine dekupaj işlemi yaptığınız gibi bir çok ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “SIRADIŞI ŞÖMİNE MODELLERİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir