Dekorasyon SIRADIŞI ŞÖMİNE MODELLERİ

SIRADIŞI ŞÖMİNE MODELLERİ

558
siradisi-somine-tasarimlari

Kış geliyor dedik,dedik en sonunda artık havalar iyice soğumaya başladı. Bende içimiz ısınsın diye ilginç Sıradışı Şömine Tasarımlarına yer vermek istedim.

En çok hoşuma giden Şömine Modelini en üste koydum. Tabi böyle şöminelere sahip olmak için böyle evler ve böyle evlere sahip olmak için Para gerekiyor.

Olsun bakmak parayla değil bedava istediğimiz kadar bakabiliriz yani :)

Bu arada ben yaklaşık 6 yıldır Ufo Elektrikli ısıtıcı kullanıyorum. 6 yıl önce 2 yıl kadar Klima kullandım ondan öncesinde bildiğimiz Katı yakıt sobası kovalı Sobalardan kullandım.

Aslında Sobanın yerini ve keyfini Elektrikli ısıtıcı veya Klimalardan alamıyoruz ama Sobanın pisliği ile uğraşmak 3 çocukla çok zor geldiği için o aralar vazgeçmiştim..

Soba dendiğinde en çok sevdiğim şu Fırınlı Kuzineli Sobalar. Tamam evin içi yemek kokusu ile doluyor fakat evde yemek  pişsin de varsın koksun diyorum.

Doğalgaz,Kat Kaloriferi ve Şömineler maalesef bize biraz lüks kaçıyor. Evimizde Doğal gaz,Kat Kaloriferi ve Şömine olmadığı için elbet.

Umarım bu Kışı herkes evinde ailesi ile sıcacık geçirir diye ekliyorum ve buyrun beraber bu güzel ve Sıradışı Şömine Modellerine bakıp yorumlayalım.

siradisi-somine-tasarimlari
siradisi-somine-tasarimlari

İşte en çok bunu beğendim. Fakat şu altaki ızgaralı bölüm düşündüğüm gibi Fırın değil sanırım Odun küllerini temizlemek için olan bölüm. Hep hayal etmişimdir Şöminenin karşısında rahat,yumuşacık ve kocaman bir kanepe ,elimde çayım yanımda ailem tüm sıkıntıları atmışız şömineye . Çıtır,çıtır yanan çam odunun sesi ve mis gibi kokusu ile kendimizi dış dünyadan soyutlamışız ve huzur içindeyiz.
siradisi-somine-tasarimlari-2
Bu Tavandan sarkan silindir şeklindeki şömineyi görünce aklıma ilk olarak şu Denizaltıların da bulunan Periskoplar geldi. Yani böyle bir Şömineyi düşündüğümde kendi ekseni etrafında dönebilen uzaktan kumandalı bir Şömine olarak kafamda canlandırabiliyorum ancak.
siradisi-somine-tasarimlari
İki yönlü görünüşü ile Porselene benzeyen şık bir Beyaz Şömine. Fakat Şöminenin devasa boyutuna oranla ateşin yandığı bölüme çok az bir yer kalmış gibi sanki. Bu arada iki yönlü olduğunu ben varsayımlarıma dayanarak yazıyorum tabi.
siradisi-somine-tasarimlari-3
Dumanın etrafa dağılmaması için Şöminenin üst tarafındaki kapak gibi görünen bölümde dumanı içine çeken bir Fan olduğunu düşünüyorum. Ama mantık yürüttüğüm de böyle bir Fan Odunların çabucak yanmasına sebep olabilir. Ev için nasıl olur emin değilim özellikle çocuklu aileler için. Fakat kışın bahçede Evin Pergoleli Verendasın da Mangal keyfi yaparken güzel ısıtır gibi me geliyor. Bu arada Şömineyi buldum,evin Verendasını ve Mangalı gibi seneryoyu yazdım :)
siradisi-somine-tasarimlari-4
Şık,Zarif ve hoş bir Şömine Modeli
siradisi-somine-tasarimlari-5
Bakın buda güzelmiş. Geometrik şekillerdeki Şömine Tasarımı.
siradisi-somine-tasarimlari-6
Nedense Şömine Tasarımlarında genelde Döküm kullandıklarından dolayı sanırım hep koyu Gri tonları tercih edilmiş. Evet Şömineler Sıradışı fakat renkleri Klasik.
siradisi-somine-tasarimlari-7
Bunu özellikle en sona bıraktım. Açık hava Şöminesi fakat kullanılan malzeme Ahşap gibi görünüyor.

Interestingly, Fireplace Designs-Interessanter, Kamin Designs-Fait intéressant, Cheminée Designs-Interessant, Designs Peis-Curiosamente, Lareira Designs-Curiosamente, Chimenea Designs-Intressant Designs Eldstad-È interessante notare che, Camino Designs-Athyglisvert Eldstæði Designs-Suimiúil go leor, Dearthaí teallach

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
AHŞAP LAMİNAT VE ZEMİN KAPLAMA YER DÖŞEMELERİ
zemin-kaplamalar-epoksi-laminat-masif-dosemeleri

Ahşap, Laminat,Epoksi,Muşamba,Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri Yer Döşemeleri.Zemin kaplama, insanların yerleşik hayata geçmelerinden Devamına Bak

SAMAN EVLER EKOLOJİNİN VE YAPI DÜNYASININ YENİ TRENDİ
ekolojik-saman-evler-hakkinda-tum-bilgiler

Saman Evler Ekolojinin ve Yapı Dünyasının Yeni Trendi.Ekonomik,Doğal Malzemeler ile Ev Devamına Bak

İSTİKBAL SALON VE KOLTUK TAKIMLARI 2020
istikbal-2020-salon-ve-koltuk-fiyatlari

İşten yorulup geldiğimizde kendimizi konforuna bırakmak isteğimiz İstikbal salon takımları bu yılda Devamına Bak

İSTİKBAL BEBEK, ÇOCUK VE GENÇ ODASI FİYATLARI
istikbal-bebek-cocuk-genc-odalari-2020-fiyatlari

2020 İstikbal Genç,Çocuk ve Bebek Odaları Sezon Fiyatları.Çocuklar artık büyüdüler Devamına Bak

İSTİKBAL MUTFAK MASA VE SANDALYELERİ HAYRAN BIRAKIYOR
istikbal-2020-mutfak-masa-sandalye-setleri

Evlerimizin en dekoratif yerlerinden biri haline gelen mutfaklarımız için İstikbal mutfak Devamına Bak

İSTİKBAL YEMEK ODASI TAKIMLARI YENİ SEZON
istikbal-2020-yemek-odasi-takimlari

Evini yenilemek isteyenlerin ya da yeni evlenecek olanların tercihleri yine İstikbal Devamına Bak

BELLONA GENÇ VE BEBEK ODALARINDA ÇOK İDDİALI
bellona-2020-bebek-genc-cocuk-odalari

Bellona Bebek ve Genç Odası Takımları ve Modelleri .Bellona bebek ve genç Devamına Bak

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz