Dekorasyon SAHTE DEKOR AMAÇLI ŞÖMİNE NASIL YAPILIR

SAHTE DEKOR AMAÇLI ŞÖMİNE NASIL YAPILIR

3955
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir

Süs ve Dekor Amaçlı Sahte Şöminenin Yapılışı-Evinize Kış aylarında gözünüze hoş gelecek size Romantik akşamların huzurunu yaşatacak Sahte Saç Profil ile Şömine Yapılışını detayları ile resimli olarak Gerçek olmayan Dekor Amaçlı Şömine Yapımı.

Evet Arkadaşlar sizlere Bugünkü yazımda evinize Kışın sizin evinizin Dekoruna çok yakışacak çalışmayan ancak göz zevkinize hitap edecek ayrıca Salon ve Yatak odası Dekorasyonunda çok Dekoratif Şömine Yapımı ile ilgili güzel bir çalışma sunmak istiyorum.

Şömine dekor taşları içi Şömine Taş Kaplama olarak satılan genelde Tv ünitesi Dekorunda ve Barbekü Çevresine Dekor amaçlı kullanılan Taş kaplamalardan alabilir veya Taş görünümlü Duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Dekoratif Taş kaplama ve Dekoratif Tuğla kaplamaları satın alabileceğiniz veya sipariş edebileceğiniz bir çok güvenilir firmaya Google ile ulaşabilirsiniz.

Şömine odunu yapma hakkında detaylı olarak resimler ile gösterdiğimiz Sahte Şömineler için Dekoratif sahte Odun nasıl yapılır? baştaki linkten bakabilirsiniz.

İç Mekan Taş Kaplama ile Salonunuzda bulunan Tv Ünitesinin bulunduğu bölüme de aynı Taş Kaplama Dekoru yaptırabilirsiniz.

Eğer Evinizin salonu ve Bacası müsaitse Şömine kurulumu ve Şömine yapımını uygulayan firmalara gerçek Şömine yaptırabilirsiniz de.

Şömine dekorasyon fikirleri için Dekorasyon bölümünde Karton Kutudan Şömine yapımına kadar değişik Şömine yapma Projeleri görebilirsiniz.

şömine yapılışı video olarak ta göstermek isterdim ancak resimli olarak sınırlı şekilde paylaşılmış. Ancak ölçüleri kendimiz belirleyebiliriz diye düşünüyorum.

Şömine Modelleri ile ilgili olan Arkadaşlar için sıra dışı Şömine Modellerine buradan bakabilirsiniz.

sahte şömine ateşi için Led ışıklardan Dekor yapabilir ve Pilli Mumluklar dan yararlanabilirsiniz.

Not olarak:İç Duvar Kaplama Şömine Duvar Kağdı Dekoru olarak ta bu malzemeleri aratarak satın alabileceğiniz mekanları bulabilirsiniz

Şöminenin yapılışı aşamasına geçmeden öne Sizlerinde bu konuda ki fikirlerinizi öğrenmek istediğimi ve başka nasıl malzemeler ile Şömine Yapılır? fikirlerinizi alttaki yorumlar bölümünden bizler ile paylaşa bileceğinizi söylemek isterim.

Resimli açıklamalı Şöminenin Yapılışı

sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir

sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-5
Sizlere çok daha detaylı Şömine İskeleti nasıl yapılır? göstermek isterdim ancak maalesef bu kadar resimli bir paylaşım olmuş. Saç Profillerden Şöminenin iskelet yapısını bu şekilde oluşturmuşlar.
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-6
Burada Saç ile Profillerin üzerinin nasıl kaplandığını görüyoruz. Üstü açık kalmış çünkü birazdan Mermer koyulacak
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-7
Daha Kolay Şömine yapmak isteyenler Duvar Posteri olarak ta adlandırılan Taş Duvar görünümünde olan Duvar kağıtları ile kaplaya bilirler.
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-4
Şöminenin üzerine ince plaka Mermer kullanmışlar. Tabi burada gerçek bir Şömine yapılmış olmasa da Bacasının olmaması ve içinde ateş yakmamanın dışında yaptıkları Dekor süs Şömineyi yine de özenli bir Şömine inşa edilmiş.
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-2
Şöminenin içine yapılan ışıklandırma ve biraz Yonga,Odun talaşı ,yaprak vs ile daha güzel bir görünüme kavuşmuş.
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-3
Eğer sizin yapacağınız Şömine biraz daha basit bir Şömine olacaksa ve siz Duvar kağıdı Taş kaplama yapacaksanız size tavsiyem Çarşı pazardan hatta Kırtasiyelerden satın alabileceğiniz Yalancı Mumlardan satın almanız. Küçük piller ile çalışır ve Dekoratif Mumluk yapımı çalışmalarında “Bu nasıl yanmıyor ki?” dediğiniz tarz durumlarda işte bu Pilli Mumlardan kullanılır.
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-1
Şömine Dekorasyonları ile sizinde farklı fikirleriniz olabilir. Bu Şömine yapımı yabancılar tarafından yapılmış ve onlar Noel için yaptıklarından dolayı ona göre Dekor etmişler
sahte-dekor-amacli-somine-nasil-yapilir-8

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz