El İşleri RÜZGARDA SAVRULAN ÇİÇEKLER İPLİK OYASI MODEL YAPIMI

RÜZGARDA SAVRULAN ÇİÇEKLER İPLİK OYASI MODEL YAPIMI

747
ruzgarda-savrulan-cicekler-ipik-oyasi
ruzgarda-savrulan-cicekler-ipik-oyasi

Pudra Rengi Yazması olanlara da önereceğim 2 Sıralı Rüzgarda Savrulan Çiçekler İplik Oyası Modeli yapılışını sayfam da sunduğum Kolay,güzel çok ip koparmalı ama değer bilir Tığ Oyası Tarifi.

Havlu Oyası modelinden sonra Sizlere Yazma modelini tanıtmadan önce Sopa Üstünde Havlu Kenarı Modelini de görebilirsiniz.

Paylaştığım Örgüleri de görmek isteyenler burada Yapım aşamaları olan Biyeli Çocuk Ceketi modeline bakmanızı isterim.Çok değişik Boyuna örülen Arka enine örülen Ön modeli ile Saç örgü ve Pirinç modeli ile yapılıyor

Yine yukarıda linkini verdiğim Hırka modeli kadar Detaylı anlatımı ile Kız Bebek Yelek Tarifini de Cici Bebeklere Anneleri öre bilirler.

tig-oyasi-ruzgarda-savrulan-cicekler
tig-oyasi-ruzgarda-savrulan-cicekler

Gelelim Yazma yapımın da kullanılan Malzemelere- İplerin hepsi Altınbaşak-Yeşil renk no: 382-Kahverengi renk: 239- Krem renk no: 411- Lila renk no: 144 numara.Tığ 22,5

Yazmaya başlarken her oyada yapıldığı gibi ip sabitlemesi yapılır. 1 Zincir sonrası orta boylarda 1 örümcek yapılır. Tığa 2 kez ip dolanır ve 3.  kutu içine girilir 3 defa da çıkış yapılır.

4 zincir çektikten sonra Tığa 2 kere ip dolanır Oluşturulan yuva içine trabzana 2 defada çıkılan trabzanlar ile 6 tane sık iğne yapılır. 7. sık iğne trabzan dibine girip kapatılır.

Bu ara örneği çimen modeli yine Örümcek ile devam eder.2. Sırada Her Direk tepesine Çiçekler yapılıp her motifte ip kopartılır.Burada motif renkleri size kalmış.

Rüzgarda Savrulan Çiçek Oyası Videosu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz