Moda-Giyim RESİMLİ AÇIKLAMALI 2014 SAÇ ÖRGÜLÜ BAYAN ATKI MODELİ

RESİMLİ AÇIKLAMALI 2014 SAÇ ÖRGÜLÜ BAYAN ATKI MODELİ

1922
en-guzel-bayan-atki-ornegi

2014 bayan atkı modelleri. Kış ayının gelmesiyle beraber atkı ve bere kullanımı artı. Bayan atkı modelleri en güzel atkı örnekleri ile bezenerek biz bayanların boyunlarını süslemekle kalmıyor bizleri kışın ayazından da koruyor.  Yazılı anlatımlı bayan atkı örnekleri için sitemizde örgüler menüsünde küçük bir gezinti yapmanız yeterli olacaktır.

Resimli açıklamalı bayan atkı modelleri arasından en güzel yeni sezonda moda olan atkı modeli arasından sizin için seçtiğim kazak örneği olarakta kullanabileceğiniz saç örgülü kazak örgüleri ve Saç örgü modelli bay ve bayan atkı modeli isteyenler için çok güzel yeni atkı modeli.

Kış giysilerimizde hem bizi ısıtan hem aksesuar olarak kullandığımız bayan atkı modelleri gardıroplarımızda renk renk her çeşit atkı modeli bulundurarak giyimimize şıklık katıyoruz. Bayan bere ve atkı takım modeli olarak sizlere sunduğumuz modellerin ve örneklerin arasından en güzel erkek atkı modellerini de görebilirsiniz.

Tığla örülen Bayan Atkıları modelleri kadar şiş ile örme bayan atkılarıda revaçta fakat değişik Bayan Atkı Örneği isteyenler içinde güzel örneklerimizi el işleri ve örgüler adlı menümüzden görebilirsiniz.

Geçenlerde sizlerle paylaştığım Delikli Plastik kullanarak Örülen Bayan Atkı Modeli bayanlar tarafından çok beğenilmiş benden 2014 sezonu atkıları ve yeni atkı modelleri ve örnekleri istediler.

Tabi atkı dediğimizde örgü,örme atkı modelleri gelsede Polar Kumaştan Atkı ve Bere Yapılışı sayfamızdaki atkı yapılışı çok ilgi gördü bayanlar tarafından. Şiş kullanmadan örülen Elle Örülen Atkı Örneği farklı bir örnek isteyenlerin dikkatini çektiği kadar Anlatımlı Kapşonlu ve cepli atkı modeli görülmeye değer.

en-guzel-bayan-atki-ornegi
en-guzel-bayan-atki-ornegi

kolay-boyunluk-orgusu-ornegi-resimli

atki-ornegi

58 ilmek ile başlanmış ve ilk 6 adet haraşo sonra 20 ilmek düz ortada yine 6 adet haraşo ve yine 20 sıra düz ördükten sonra son olarak yine 6 haraşo ile sırayı tamamlayıp 6 sıra bu şekilde örülmüş.Düz olan bölümleri 6. sırada kesmişler ve sadece haraşoları örerek 2 sıra bu şekilde öreceksiniz. 8. sıraya geldiğinizde kestiğiniz ortada bulunan düz örgüyü şişe ilmek atarak tekrar örgüye dahil ediyorsunuz.

kolay-boyunluk-orgusu-ornegi-resimli-1

kolay-boyunluk-orgusu-ornegi-resimli
kolay-boyunluk-orgusu-ornegi-resimli

Tekrar edeyim . 58 ilmekle başlayın . ilk 6 sırayı 5 haraşo 20 düz 6 haraşo 20 düz ve son olarak yine 6 haraşo şeklinde 6 sıra örün. 7. sıraya geldiğinizde örgünün ortasında olan düz örgüleri kesin haraşoları örmeye 2 sıra daha devam edin. 8. sıraya geldiğinizde kestiğiniz düz örgüyü  aynı sayıda şişe ilmek atarak yine baştan ördüğünüz gibi devam edin.Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi istediğiniz uzunluğa geldiğinde ortadaki düz örgüleri bir kez eliniz ile çevirin ve diğerinin içinden geçirin.

sac-orgusu-bere
sac-orgusu-bere

Buradaki bere aynı teknik ile tek örgü şeklinde örülmüş. İlk olarak 3 haraşo 25 düz ve yine 6 haraşo 5 sıra örüldükten sonra düzler yukardaki örnekteki gibi kesilmiş. 2 sıra haraşo ördükten sonra kesilen düz örgü tekrarilmek olarak aynı yerden şişe atılmış. Başın genişliğinde örülen sıra bu şekilde tamamlanınca örgünün yanından ilmek çıkılarak düz örgü ile aralarda kesilerek bere tepeden büzülerek dikilmiş.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz