Örgü Modelleri ANLATIMLI KAPŞONLU CEPLİ ATKI MODELİ

ANLATIMLI KAPŞONLU CEPLİ ATKI MODELİ

690
kapsonlu-cepli-atki-modeli

Bu Çok İlginç Eldiven İşi Gören Cepli  Kapşonlu Bir Atkı Modeli.Ben böyle bir atkı modeline ilk defa bugün rastladım. en kısa sürede çocuklarım için birer tane örmek istiyorum.Aslında sitelerimden Örgü Örmeye vakit kalmıyor Ama Bu modeli Örmeyi Çok İstiyorum.Hem Beresi Kaşkolu rüzgardan uçacak derdi yok, hem ellerini atkının cebine sokunca eldiven gibi ellerini ısıtır. hemde boynu ensesi sıcacık olur. Bu Model Kaçmaz Hanımlar. Özellikle farklılığı seven hamarat hanımlarımız.Açıklamalı Bereli Kapşonlu Cepli Atkı Modeli.

kapsonlu-cepli-atki-modeli

Kapşonlu ve Cepli Atkı Modeli

50 ilmekle başlayın. 2 düz, 2 ters lastik örgü olarak 200 cm (2metre) uzunluğunda örüp ilmekleri kapatın. Her iki taraftan 20 cm?lik bölümü cep olacak şekilde çevirip iki taraftan dikin. Kapüşon için 58 ilmekle 2 düz, 2 ters olarak 46 cm örün.Ortadan katlayıp üst kısmında 23 cm?lik kısmı dikin. Alt taraftaki 46 cm uzunluğunda ördüğümüz kısmı atkıyı ortalayarak dikip bitirin. Baş çerçevesine ve cep kenarına ponpon dikin. Ponponların kordon geçirip bağlayın.

1 Yorum

  1. Makale çok ayrıntılı olmuş. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var düzenli takip edeceğim bundan sonra çok faydalandım yazıdan teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz