AHŞAP KALIN ŞİŞTEN İLGİNÇ ATKI ÖRNEĞİ ÖRME


El İşleri, Örgüler

Ahşap Kalın Çubukla Atkı Modeli Örgü

Ahşap oldukça kalın şişlerle örülen Atkı örneği. Ahşaptan yapılmış kalem şeklindeki şiş çubuk ve Tığ ile ilginç bir şekilde yuvarlak olarak örülen Atkı Modeli 2014 kış ayları için örgü hazırlığı yapanlara umarım yardımcı olur.

Tabi aynı örgü yöntemini kullanarak faklı örme el işleri de yapabilirsiniz. Fakat Ahşap çubuğunun boyu biraz daha uzun olmalı.  Değişik Lif örneği arayanlar içinde bu örnekle çok güzel Lif Modelleri örebilirsiniz.

Eskilerde uzun atkı modelleri tercih ediyorduk fakat son yıllarda özellikle 2013 ve 2014 Atkı modelleri incelediğimizde bu çeşit çember şeklinde örülen atkılar daha çok örülüyor ve tercih ediliyor.

Resimleri incelediğinizde Ahşap çubuk yardımı ile uzatılan iplerin çaprazlama yer değiştirdikten sonra tığla örülerek toplandığını görebilirsiniz.

Farklı Örnekli Atkı Modelleri sayfamızda Örgüler bölümünde görebilirsiniz.  Daha önce yine uzatılan ipler ile Plastikten örülen örnek paylaşmıştım orada kullanılan teknikle benzerlikler taşıyor.

ahsap-kalin-sislerden-ilginc-atki-ornegi
ahsap-kalin-sislerden-ilginc-atki-ornegi

Alttaki resimleri incelediğinizde Bayan Atkı Nasıl örülür detayları Resimli açıklamalı olarak görebilirsiniz.

ahsap-kalin-sislerden-ilginc-atki-ornegi
ahsap-kalin-sislerden-ilginc-atki-ornegi

Ahşap Kalın şişlerden Atkı ,Şal Örme Videosu


Yine aynı örneğin başkası tarafından anlatılışı videosu

kaynak

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

24 thoughts to “AHŞAP KALIN ŞİŞTEN İLGİNÇ ATKI ÖRNEĞİ ÖRME”

  1. Merhaba lar .. sitenizde yayinladiklariniz resimli anlatimlariniz çok güzel.sizden bu kısa zaman içinde birçok şey öğrendim.elinize emeginize sağlık.teşekkür etmek istedim.

    1. Sevgili Pınar vefan ve bu güzel mesajın için çok teşekkür ederim. Umarım her zaman nazarca.com sitesinde aynı memnunuyeti yakalar ve her zaman burada bizimle olabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir