POLAR KUMAŞTAN KIZ ÇOCUKLARINA EVDE ATKI VE BERE DİKİLİŞİ
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi

POLAR KUMAŞTAN KIZ ÇOCUKLARINA EVDE ATKI VE BERE DİKİLİŞİ


Kış tüm soğukluğuyla kapımızı çoktan çaldı. Küçük çocukları olan aileleri çocuklarını nasıl soğuktan hasta olmamaları için  nasıl koruyacakları telaşı çoktan aldı.  Ben internette dolaşırken gördüğüm özellikle kız çocukları için kendinizin evde polar kumaşla dikebileceği Polar takım atkı ve bere nasıl dikilir onu göstereceğim.

Modeldeki sevimli kız çocuğunun üzerindede gördüğünüz gibi Polar atkı ve bere oldukça şık duruyor. Bize gerekli olan malzemeler yaklaşık 1 veya 1.5 metre uzunluğunda 15 santim genişliğinde 6 adet 3 renk polar kumaş.

Bere için öncelikle çocuğunuzun başına uygun ölçülerde atkıda kullandığınız renklerde 3 adet yaklaşık  şerit şeklinde kesilmiş polarları birbirine diktikten sonra bir kenarını katlayarak kullanabilirsiniz.

polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi-1
Evet atkının yapılışına başlıyoruz. Aynı genişlikte ( yaklaşık 15 santim) 3 değişik renkte polar kumaş kesiyoruz. Boyuna gelince ona siz karar veriniz.
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi-2
Kestiğiniz polarları üst üste koyduktan sonra ortadan çift  düz dikiş dikmelisiniz. Dikiş makinanız yoksa çevrenizdeki terzi yada tekstil atölyelerinden dikmelerini isteyebilirsiniz.
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi-3
Ortadaki çift dikişe yaklaşacak şekilde yaklaşık 1 santim aralık bırakarak kesiyoruz.

polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi

Kestiğiniz püskülleri elinizle çekip bıraktığınızda resimdeki gibi kıvırcık olacaktır.

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın