ÖRGÜ YILDIZLI KADİFE BEBEK BATTANİYESİ TARİFİ
yildizli-kadife-ipten-bebek-battaniyesi

ÖRGÜ YILDIZLI KADİFE BEBEK BATTANİYESİ TARİFİ


Şiş Örgüden Yıldızlı Kadife Bebek Battaniyesi yapımı için Kadife ip Yıldız figürleri için de ince Tığ ipi ile Kış ayların da doğum yapacak Anneler Sıcak tutan Yumuşak ve Kolay Battaniye Örnekleri arayanlar bunu inceleyebilirsiniz.

Battaniye yapımın da 2 tane Örgü şişi kullanmaya kalkarsanız işiniz biraz zor.Zaten Kadife ipler kalın bu sebeple ilmekleri şişlere sığdıramazsınız.

sisle-kadife-iple-bebek-battaniyesi-tarifi
sisle-kadife-iple-bebek-battaniyesi-tarifi

5 numara Misinalı Şiş 85X85 ölçülerinde Bebek Battaniyesi için yaklaşık 4 yumak Kadife ip gitmiş.Eğer ölçüleri 90×90 ya da Eni boyu 1 metre büyüklüğünde battaniye örecek olursanız o zaman 5 tane ip hazır bulundurmanız gerekir.

Fala ip kalırsa telaş etmeye de gerek yok.Sitemde Kadife İpten Bot yapılışı çalışmasında Saçaklı Püsküllü Bayanlar için Kadife Ev Botu Tarifine bakabilirsiniz.

yildizli-kadife-bebek-battaniye-el-orgusu
yildizli-kadife-bebek-battaniye-el-orgusu

Yine Bebeğiniz için bir şeyler örmeyi düşünürseniz Burada Kapişonlu Kadife Bebek Hırka tarifi tam size göre. Tığla Hırka modeli düşünüyorsanız burada Gagalı Şişle Hırka tarifinde de Kadife ipler kullanılmış.

Örgü Şiş işi Battaniye yapımında Kesme Şeker Örgü modeli kullanılırken Battaniye Kenar Bordür örgüsü için de Haraşo modeli ile yapılmış.


Tığla Yıldız Yapımı

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın