Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÖRGÜ BOYUNLUKLU ÇOCUK BERESİ YAPILIŞI

ÖRGÜ BOYUNLUKLU ÇOCUK BERESİ YAPILIŞI

6545
sac-orgulu-orgu-boyun-orten-bebek-sapkasi
sac-orgulu-orgu-boyun-orten-bebek-sapkasi

Kış için Bebek ve Çocuklara Bu Boynu da örten Boyunluk ve Örgü Şapkanın bir arada örüldüğü Örgü Şiş işi Saç Örgülü Boyun Örten Çocuk Bere Yapılışı.

Önden düğmeli Bebek Şapkası Boynu ve enseyi çok rahat örtüğü için hem Rüzgardan uçar hem bebek sürekli Bereyi başından çıkarıp üşütmez.

Örgü Bebek Boyunluklu Şapkanın ilk olarak Lastik örgüsü enine şeklinde yapılıyor.

Daha sonra 3 numara Tığ ile 1 sıra sık iğne yapılıyor ve ilmek çıkarılarak Şiş örgü modeli olan Saç Örgüsü ile örülüyor.

Ancak burada resimlere de baktığınızda dikkat etmeniz gereken nokta Berenin ense bölümünü örmeye başladığınızda iki yandan eşit sayıda ilmek bırakmalısınız.

 Düz şekilde örülen örgü Şapka şeklini alması için Ortadan Saç örgü modeli ile örülüyor ve yanlar kesilerek devam ediliyor.Şapka örüldükten sonra Boyunluk Örülüyor.

Ben anladığım kadarı ile anlattım artık etrafınızda bu işleri anlayanlar varsa onlara sorabilir ya da resimleri çok dikkatli inceleyerek kendiniz de örneği çıkarabilirsiniz.

Boyunluklu Berenin Boyun bölümünü öreceğiniz zaman toplam 84 ilmek olan sıra 6 ilmek artırılacak ve 89 ilmek şeklinde örülecek.Bunun nedeni Öndeki Düğmeler için ilik bölümü yapılması.

 Türkçe Videolu Atkılı Bere Yapılışına bakarak Yanlardan kulakları ve aynı zamanda boynuda örten Atkılı Bebek Beresi yapılışına bakabilirsiniz.

Tığ ile Bere Örmek için buradaki Kulak Örten Bere modeli olan Tığ işi Fıstıklı Örgü Çocuk Beresi Videolu Türkçe anlatımı ile size kolaylık sağlayacak.

Birde ister Tığ İster Şiş ile örülen iki türlü Hem Bere Hem Boyunluk olarak kullanılan çok değişik Yetişkin,çocuk ve Bebekler için örülen Bere Modeline buradan bakabilirsiniz.

Eğer farklı bir Şiş örneği düşünürseniz o zaman burada ki Buğday Başağı Yelek Örneği nasıl örülür? Türkçe Örgü Örneği Tarifine bakabilirsiniz.

sac-orgulu-orgu-boyun-orten-bebek-sapkasi
sac-orgulu-orgu-boyun-orten-bebek-sapkasi

Resimlere Tıklayarak Daha Büyük Görebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz