MOTİF YAPICI APARAT İLE ÇİÇEK MOTİFLİ YELEK,ŞAL BATTANİYE VE LİF
motif-yapici-aparatla-cicek-motifi-tarifi

MOTİF YAPICI APARAT İLE ÇİÇEK MOTİFLİ YELEK,ŞAL BATTANİYE VE LİF


Motif matik ile Yapılan Çiçekli Şal Modelleri ve Yapılışları Benim Bugün Tarifini sizlere sunduğum modelin daha farklı versiyonlarını da sizlere göstereceğim.

Emine hanımın da dediği gibi Çocuklar ile Aparatla Çiçek Motifleri yapabilirler.Benim de bildiğim ve Sevdiğim bu Teknik ile yapılan Başka modellere de birazdan bakacağız.

Öncelikle Motifmatik Fiyatları ne kadar? Kaç para ona bakalım.Piyasa da 3-5 liradan satılıyor.Sert Plastikten yapılan Motif Yapıcı Aparatların Kartopu Motif atikler 3 lira.

motif-aparatindan-iplik-cicek-motifleri
motif-aparatindan-iplik-cicek-motifleri

Motif Aparatı ile Bayan Yelekleri için motifer yapılıp Tığla birleştiriliyor ve çevrelerine trabzan ile şekil veriliyor.

Sadece Yuvarlak değil Kare Motifler de oluyor.Birazdan örneklere yer vereceğim.Bu yukarıda gördüğünüz Motif Aparatı İle Boncuklu Şal Modeli ile başlayalım.Unutmayın Tarifleri için Resimlere tıklamanız yeter.

Motif Aparatından Örgü Modelleri için buraya bakın .Motifmatikten Battaniyeler,Pançolar,Şallar,Motifler,Atkılar ve Lif Modelleri göreceğiniz bir çok Örnek ve model var.

motif-matik-aparatindan-sal-yelek-icin-cicek-motifi
motif-matik-aparatindan-sal-yelek-icin-cicek-motifi

Motif yapıcı aparatların iğneleri çok sağlam olmuyor.Size önerim Aparattan Motifleri demir tığ ya da şiş yardımı ile çıkarmanız.Çok çabuk kırılabiliyor.

İşte şimdi Bu aparatı temin edemeyen ama illede olsun isteyenlerin bulacağı çözüm burada.Bu Battaniyeler Kartondan kendi yaptıkları Motif aparatları ile Bebek Battaniyesi nasıl yapılır? görebilirsiniz.

Çiçek Motiflerin arkasında iki ipi ucunu çıkardıktan sonra sıkıca bağlayın.Birleştirme aşamaları bir daha ki videoda gösterildiğin de o videoyu da burada sayfada göreceksiniz.

Motifleri ille de tek renk yapmanız gerekmiyor 2 Renkli Motif için Motif aparatın dan Papatyalı Şal Modelinin yapılışın da görebilirsiniz.

motif-aletinden-orgu-cicek-motifi
motif-aletinden-orgu-cicek-motifi

Ama yazı için de gösterdiğim bu diğer modellere bakarsanız orada Motiflerin nası birleştirildiği Motif Aparatı İle Motif Birleştirme Tekniklerini göreceksiniz.

Motif Aparatı ile Şalın Çiçek Motifi birleştirme ve kenar Şal Oyası yapımı

This Post Has 5 Comments

Bir cevap yazın