Örgü Modelleri KALEMLE ÖRGÜ MOTİFTEN YAKA KOLTUK KESİMLİ YELEK VE GELİN ŞALI

KALEMLE ÖRGÜ MOTİFTEN YAKA KOLTUK KESİMLİ YELEK VE GELİN ŞALI

3545
kalem motifli yelek-sal-yapimi
kalem motifli yelek-sal-yapimi

KALEMLE YAPILAN ÖRGÜ MOTİFTEN YAKA KOLTUK KESİMLİ YELEK VE GELİN ŞALI. Kurşun Kalem İle Örgü Şal veya Yelek Nasıl Yapılır? biraz kulağa tuhaf  geliyor ama Sonucu bu Videosu izleyerek görebilirsiniz.

Aslında Kalem o kadar çok El işi Oya Modeli çalışmaların da kullanılıyor ki aynı İlmek toplama Tekniğinin Örgüde kullanılması da mantıklı.

Tülbent,Yaz modellerin de Kalem Tekniği Oyaları için bazen de Dondurma Çubukları kullanılıyor.Burada da Kalem yerine Çubukla Örgü Motifler gayet yapılır. ark sadece Dantel ipi veya Oya ipi yerine Örgü ipi kullanılması.

kalemle-orgu-tig-motif-sal-yelek-modeli
kalemle-orgu-tig-motif-sal-yelek-modeli

Mantık aynı Oya yapımında olduğu gibi Kalem,Şiş ya da Hobi Çubukların da toplanan ilmeklerin aynı boyda olması. Nesne kullanmadan bu kadar uzun ekilen İlmekler Standart boylar da olmaz.

Örgü örmeyi az çok bilen hanımlara önerim Oya işlerin de nesneler ile yapılan Örnekleri Örgü Giysiler için de kullanın. Örnek olarak bu çalışma.

kalemden-orgu-motifler-yapimi
kalemden-orgu-motifler-yapimi

Motifler gayet basit ve doğal görünüyor.Klasik Tığ motiflerine oranla Kalem ile ilmekler toplandığı için Örgü olduğundan daha yumuşak sade ama dayatmayan bir zarifliğe,şıklığa sahip.

Neyse işin özüne geleyim ve gerekli malzemeler ile Modelin yapım aşamalarına bir Göz atalım. Angora ip,6 numara Tığ ve 1 Adet Kalem veya Dondurma çubuğu.

kalem-motifli-bayan-orguler
kalem-motifli-bayan-orguler

Videoda Modeli bize Şerifenin Örgü Dünyası Kanalının sahibi Şerife hanım sunuyor. Detaylı Örgü Tariflerini sık,sık sizler ile Paylaşıyorum.Önce verdiği emek ve anlaşılır Tarif için Kendisine Çok Teşekkür ederiz.

Örgü Videosun da İlk olarak Kalemle Tığ kullanılarak Yelek ve Şal Motiflerinin yapılışı gösterilmekte.Daha sonra sonlara doğru bu Motifleri nasıl birleştireceğiniz? gösteriliyor.

kalemle-orgu-yelek-sal-nasil-yapilir
kalemle-orgu-yelek-sal-nasil-yapilir

Kalemle Bayan Yeleği yapabilmek için Yaka kesimi ile Koltuk kesimi ön parçada gösterildikten sonra Kalemle Üçgen Gelin Şalı anlatımını göreceksiniz.

kalemle-incili-motifli-abiye-gelin-sallari
kalemle-incili-motifli-abiye-gelin-sallari

Hatta bu örneği kullanıp yaptığınız Şalın nasıl görüneceğini de Kalemle İncili Şal Modeli fotoğrafın da görebilirsiniz. Aslında Oyalar kadar burada Motifmatik ile Yapılan Motiflerden de İlham alınarak Tasarlanmış bir Örgü görmekteyiz.


Benzer  Harika Örgüler Ve Yapılışları için Diğer Modellere de Bakmanızı Önerim

MOTİF YAPICI APARAT İLE ÇİÇEK MOTİFLİ YELEK,ŞAL BATTANİYE VE LİF

Motif Yapıcı İle Şal Yapımı

ÇUBUKLA ÖRGÜ BAYAN YELEĞİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

Çubukla Örgü Bayan Yeleği Tarifi

7 İLMEKLİ KALEM ŞALI TARİFİ İZLEYEREK YAZLIK ŞAL ÖRMEYE VAR MISINIZ?

7 İlmekli Kale Şalı Modeline de buradan bakabiliyorsunuz

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz