Örgü Modelleri MOTİF APARATI ÖRGÜ MODELLERİ

MOTİF APARATI ÖRGÜ MODELLERİ

1882
motif-aparati-orgu-ornekleri
motif-aparati-orgu-modelleri-ornekler

Kasnakta Örgü Şallar,Motifler-Motif Makinası Örgü Modelleri içinde Toplam 60 tane Resimli anlatımlı Motif Aparatın dan Şal modeli,Yatak Örtüsü ve Örgü Tığ destekli Örgüler var.

Tezgahta yapılan Şallar için Motif Aparatları kullanılıyor ancak hanımlar Keçe veya Kartondan bu aparatları evde kendileri de yapabiliyorlar.

Motif Aparatı Bebek Battaniyesi yapılışları gösterilen bir diğer sayfamızda Kare şeklinde Karton ile yapılmış Motif Makinası Battaniyeleri görebilirsiniz.

Bu Aparatların adı gerçekte Motif Aparatı ancak halk dilinde Motif Makinesı-Motif Yapıcı-Motif Tezgahında-Motifmatik-Kasnak İşi-Loom Crochet-Loom Knitting-Loom Swal gibi isimler ile de biliniyor.

Motif makinesi Şal Modelleri için bir çok Resimli ya da Videolu anlatımlar var.En güzel Nako tiftik ipleri ve Angora yünler ile yapılan bu örneklerde Simli ipler ile Abiye şallar çok güzel oluyor. Motif Makinası Aparatları Fiyatları 4-10 tl arasında değişiyor


Papatya Örnekli Şal modeli yine buna benzer pler ile yapılan başka bir Motif Aparatı Örgü Örneklerinden. Gül Motifi Şal yapımı ise yine resimli anlatımlı Örgü başka bir Şal ve Etol yapımı gösteriliyor.

Ben Motif Aparatı Örnekleri çok beğendiğim ve Motif Makinası ile yapılan El İşlerini çok sevdiğim için sizlere biraz Örgü Lif,Battaniye,Şal ve Etol örnekleri yanı sıra bir kaç tanede Örgü Motif aparatı Atkı modelleri göstermek istedim.

Örgü Bayan Atkıları için kare olan Motifler ile tek sıra ya da küçük motifleri örümcek örneği ile birleştirerek Atkılar örülür.

Ayrıca sayfaya sizin için Türkçe Videolu anlatımlı Nihal hanımın anlatımı Motif Makinası nasıl kullanılır? Motif Aparatı Gül Motifi nasıl yapılır? alttaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Resimlere Tıkladığınızda Modelleri Daha Büyük Olarak Görebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz