Menü Kapat

Tombul-orgu-bebek-battaniye-yapimi

LİF İÇİN AMA TOMBUL ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE YAPILACAK ÖRNEKLİModelin farkı ellerden yapılan biraz daha farklı olan motiflerini önceden yayınladım.Ama Bu Modelin çok temiz yapılması Tombul Örgü Battaniye İçin çok yakıştırdığım için olaya Perspektif açıdan yaklaşarak aynı örneği farklı açıdan değerlendirin istedim.

Daha önce de sizlere sunduğum zaman Çilek Tarlası Modeli adı ile yayınladım.Öncelikle her iki anlatım da kaliteli ve güzel yapılmış.

Ancak diğer Tarifte kullanılan renkler ve motifin ufaklığın dan dolayı Battaniyeler için çok uygun olmaz gibi görünüyordu. Ama bu Modeli Büyük Lif Modeli olarak gördüğümüz için Battaniyeler için uygun olduğunu daha net görelim istedim.

tombul-orguden-lif-battaniye
tombul-orguden-lif-battaniye

Gerekli açıklamayı yaptığıma göre birazdan model için bildiklerimi yazarım.Ama önce neler yayınlanmış bakalım istiyorum.

3 Yumak İpten Bebek Yelek yapımı için Tığ Yelek Yapımı ile kabarık deseni şirin örneği için buradan yapımına bakabilirsiniz.

Şiş Desenli Bebek Yelek için de eliniz boş gitmeyin isterim.Bilin ki bu modellerden sayfada çok daha fazla örnekler ve modeller bulunuyor.

Böyle örneğe ilk baktığımda Çilek modeli Lif örneğinden ziyade Sanki Yeşil saçlı minik çocuk kafaları gibi görünüyor:) Aklıma bu Tombul örgülere iğne ile küçük ağıt ve gözler yapılırsa nası görünür merak ediyorum:)

Lif olarak yapılacaksa aynı 80 zincir ile aynı boyutlarda yapabilirsiniz. Kenar Oyası Lif için iyi ama battaniye için 2-3 sıralı Battaniye kenarı ile tam bir El Örgü Battaniye çok güzel olur.

BATTANİYE TARİFİ VE BEBEK ÖRGÜLERİNE BAKMAK İSTER MİSİNİZ?

TIĞ İŞİ BİR BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI İÇİN ŞİRİN ÖRGÜ DESENİ

49 TANE BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEKLERİ

NEHİR ÇİÇEĞİ VE KATLARI LİF MODELİ AÇIKLAMALI

1 Comment

  1. Geri bildirim: YAVRU BEBEK MARULLU TIĞ DESENLE LİF Mİ? BATTANİYE Mİ? | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir