Skip to main content


dikissiz-robadan-baslanan-bebek-bolero-tarifi

KIZ ÇOCUKLARINA DİKİŞSİZ BOLERO YAPILIŞI

2-3 Yaş Yakadan başlanan Robadan artırma yapılarak ilerleyen Dikişsiz Tek Parçadan Örülen Bir Bebek Bolero Yeleği.Tarifin de Bolero Yelek yapımı sonuna kadar gösteriliyor.

36-bedenden 52 Bedene kadar İlmek sayıları verilen Örgü Kolay Bayan Bolero modeli için de burada ki Tığ işi Kadın Bolero yapımına bakabilirsiniz

Yetişkin hanımlara göre Şişle Bolero Model tarifin de Spor oldukça güzel .Arkası Burgu Modeli Bolero Bayan Yeleği Tarifi için burada başka bir Model daha var.

2-3-yas-bebek-sis-isi-bolero-yapilisi
2-3-yas-bebek-sis-isi-bolero-yapilisi

Şişle yapılan Kız Çocukları için Örgü Elbise ve Bolero Takım modelimiz de 2-4 Yaş Kızlara göre yapılıyor.Kolsuz Elbise ve Üstüne şık bir Bolero modeli ile takım.

Bolero Modelleri görebileceğimiz sayfa da Abiye Bolero Örneklerini seveceksiniz. Oldukça güzel biraz da ustalık isteyen örnek ve modellerden yapılmışlar.

2-3-yas-bebek-roba-yelek-sayilari
2-3-yas-bebek-roba-yelek-sayilari

Yelek yapımında kullanılan Malzemeler: Alize Cotton Gold İplik renk no 161- 1 Yumak ip kullanılıyor-3 numara Misinalı Şiş.

Bebek Bolero yapımı için 84 ilmek ile Robasından yaka bölümünden başlanır. 4 diş Haraşo yaka uygulaması yapııp İlmek ayırmalar başlar. 3 sıra haraşo yapıldıktan sonra son 4 ilmek kala ilik yuvası açılır.

ajurlu-bolero-roba-ilmek-ayirma
ajurlu-bolero-roba-ilmek-ayirma

84 ilmekten 8+8 ilmek Ön yelek bandı her iki tarafı için ayrılır.Ön  Robası için ajurların olduğu bölüme 8+8 her iki ön için ilmek ayrılır.

12+12 İlmek kollar için iki taraftan ayrılır. Bolero arka ilmekler için de 24 ilmek ayrılır. 7 tane artırma sırası olduğunda Roba biter ve Kol altından beden bölümü yapılır.

ajurlu-artirmali-bebek-bolero-yelek
ajurlu-artirmali-bebek-bolero-yelek

1 Yaş Bebek Bolero İlmek sayıları da “76 ilmek başlayıp 8 ön bant ,7 ön,1 ajur,11 kol,1 ajur,20 arka,1 ajur,11 kol,1 ajur,7 ön,8 pat olarak ayarlayabilirsiniz” önerilmiş.Benzer Yazılar:

ÖRGÜLERDE RANIR ÇALIŞMASI İLE MASALAR DAHA SÜSLÜ
Örgü Tığ İşi Runner Tarifi- Hanım dilendi Bey Beğendi Ranır çalışması ile Masalara çok şık ve kolay Masa Örtüsü Tığ İşi Ranır yapımı. Eskiler de kocaman masa örtüleri ile aylarca süren Dantel Masa Örtüleri yapardık. Çeyizlik Runner Modelleri dahi Hazır Danteller,İpek ve Saten gibi Modeller ile artık evlerimizi süslüyor. Benim var olan ...
ŞİŞLE ÇİÇEK FISTIKLI BAYAN YELEK TARİFİ
Şiş işi Çiçekli Fıstıklı Bayan Yelek Modeli örnek anlatımlı Tığla yapılan Zarif ve yeni Yelek Örneği ile Model resminde gördüğünüz gibi Yelekler de çok güzel görünen bir Örnek. Bu Modeli benden Dün Nermin hanım rica etmişti ben de bugün Örneğin yapılışını bulunca hem sizler hem Nermin hanım için paylaşmak istedim. [caption id="attachment_84481" ...
2 ŞİŞLE ÖRME BEBEK PATİĞİ RESİMLİ ANLATIM
Şiş ile bebek patiği örgü modeli isteyenler için örülüşü oldukça basit olan kolay bebek patik örneği. Kış ayları geldiğinde Bebek örgülerini sizlerle paylaşmayı biraz daha sıklaştırıyorum. Bebek Örgüleri menümüzde bebeklerle ilgili örgü giysi modellerini anlatımlı olarak bulabilirsiniz. Resimdeki 2 şişle örülen örgü bebek patiği için bebeğinizin ayak ölçüsünü baz alarak ...
ÖRGÜ İĞNELERİ İLE HASIR İŞİ ÖRNEĞİ VİDEOLU ANLATIMLI
orgu-igneleri-ile-hasir-modeli Kolay Örgü Desenleri,Anlatımlı ve Açıklamalı Örgü Modelleri-Örgü İğneleri ile örülen çok kolay ve bir o kadar güzel bir örnek olan Hasır İşi Örgü Modeli nasıl örülür? Videolu örnek Öğretici Örgü Dersi. Güzel Örgüler arasından sizlere yine basit bir örgü modeli videosu sunuyorum. Videoda örnek net olarak nasıl ...
PONPONLU KARDANADAM KAFALARI LİF YAPILIŞI
Kardan adam mutlu kafalar Lif Modeli Üçgen Ponponlu Şapkaları ile Yuvarlak 6 Kardanadam kafasından yapılan Sabun Lifi Tarifi. 3D Kardan adam Lif Çalışması Sevda Aslan Kocagöz hanımın tasarımı olup bizlere Sibelle Örgü kanalının sahibi Sevgili Sibel tarafından öğretiliyor. Çiçek Lif Tabanı üzerine uygulanan Lif dilimleri 7 tane olana kadar artırılıyor 3 tane ...
BEBEK ÖRGÜ GİYSİLERİ
Değişik Şirin Bebek Örgü Kıyafetleri.Çok Hoşuma Giden Bir Kaç Tane Bebek Örgüsü Modellerini Sizlerle Paylaşmak İstedim.Renk Renk Bu Kıyafetleri Örmek İstiyenler Olura Buyrun.
PIRPIRLI YAPRAKLAR İĞNE OYASI TARİFİ
Oya Dersleri Videolu Açıklamalı Pırpırlı Yapraklar İğne Oyası Yapımını Örnek anlatımı sayesinde hemen öğrenip sizde kolay Oya Modelleri ile İğne Oyası öğrenmeye başlayabilirsiniz. İğne Oyasının yapılışını anlatmayı çok istiyorum ancak Tığ Oyasını anlatmak gibi değil ama ben yine anladığım kadarını sizler ile paylaşmaya çalışacağım. igne-oyasi-pirpirli-yaprak-model-tarifi Zaten Sizler Videolu Oya ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “KIZ ÇOCUKLARINA DİKİŞSİZ BOLERO YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir