El İşleri KAŞMİR YÜN İPTEN PRATİK VE YUMUŞAK KADIN ÖRGÜ CEKET YAPIMI

KAŞMİR YÜN İPTEN PRATİK VE YUMUŞAK KADIN ÖRGÜ CEKET YAPIMI

686
kasmir-yun-orguden-rengarenk-kadin-ceketi
kasmir-yun-orguden-rengarenk-kadin-ceketi

Yün Kaşmir Örgü İplerin den Anlatımlı Videolu Şiş İle Kadın Ceket Tarifi. Tavşan Tüyü Örgü Ceket yapımın da önerim Yün ve Kaşmir ipler ile Tarifi yapmanızdan yana.

Hırka Tavşan Tüyü İpten yapılıyor.Ancak Ben Tavşan Tüyü kullanılmasını Uygun ve İnsani bulamadım için Aynı yumuşaklık ve güzellikte Kaşmir Yün Örgü İplerini öneriyorum.

Bir Çok Hanım gibi Yumuşacık Tavşan Tüyü Örgüleri Ben de çok beğeniyorum.Ama Tavşanların yününü almak için onlara canlı canlı nasıl tüylerinin yolunuyor.

Acı çektiklerini gördükten sonra asa bu tarz  ya da Kürkleri kullanmıyor ve önermiyorum.Eminim videoyu çeken Arkadaşta bilmeden kullanmıştır.

kasmir-el-orguden-bayan-hirka
kasmir-el-orguden-bayan-hirka

Koyun yününden elde edilen çok yumuşak Kaşmir ve Yün ipler satılıyor onlar ile aynı model çok rahat uygularsınız. Yani aynı yumuşacık bir çok ip türünü kullanabilirsiniz.

Bayan Hırkası için 500 gram ip kullanılmış.250 gram Tavşan tüyü 250 gram da Angora ip kullanılan Hırka 3-4 renkten oluşuyor.

Dikine Tığ Örgü Bere Yapılışına baktığınız da Çocuk veya Yetişkin Erkek,Büyük Bayanlar için Bere Modeli çalışması için buna da bakabilirsiniz.

6 ml şiş ile örülen Ceketin Kol sıraları videoda yanlış verilmiş ve video alt bilgisinde düzeltilerek şu şekilde bir öneri var.”Kol sırasını 6 sıra demişim fakat 4 sıra siyah 4 sıra beyaz olacak”

u-yaka-kasmir-bayan-hirka-yapilisi
u-yaka-kasmir-bayan-hirka-yapilisi

38-40 beden Bayanlara Göre yapılan El Örgü Ceketi 42-44 hatta 46-48 beden ve daha büyük bedenlere göre de yapabilirsiniz.

Tığ İşi Dantel Kadın Ceketi Tarifi ile sizlere Bahar ve Yaz Ayları için de kullanabileceğiniz bir Kadın Ceketi modeli daha göstereyim.Baştan sona Tarifi var.

Ceket örmeye Arkadan başlanır 2 diş 100 ilmek yapılır kalan yerler ve diğer renkler de 4 renk yapılır.40 sıra Mavi 40 sıra Turuncu 40 sıra Pudra renk 40 sıra Deve tüyü ile 160 sıra yapılır kesilir.

Kollar 3 ilmek ile başlar 8 sıra lastik yapılıp 6 sıra Siyah 6 sıra Beyaz Haraşo örgüler ile devam edilir.Kol yapılırken Artırmalar var.Kol 11 sıra Beyaz 11 Sıra Siyah yapılıyor.

Önler 55 ilmek ile başlanır 50 sıra düz örülür arada haraşo gider. İlk 2 sıra ve Yelek ön pat haraşo yapılır. Hırkada Ön ve Arkada Kol kesimi yok düz örülür ve U Yaka olarak yapılır.

Not: Video kaynağı silindiğinden yeni model videosu eklenmiştir.

Bayanlara Göre Hırka Yapımı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz