İPLE KOLAY BİLEKLİK TAKI ÖRÜLÜŞÜ


El İşleri, Hobi, Takı,Toka

İple örülen takı bilekliklerin nasıl örüldüğünü görmek isterseniz resimli ve detaylı olarak sizlere gösterdiğim şekilde örebilirsiniz.

4 değişik renkte iplerle örülen takılar daha fazla iplerle de örülebiliyor.

Diğer çeşitleri, takı nasıl yapılır görmek için bakınız.8 İple boncuklu takı örülüşü ne burdan bakınız

Takılar bölümüne baktığınız da daha bir çok değişik malzemeler ile ilginç ve hiç kimse de olmayan Özel takılarınız olabilir.

Gençler arasında Moda olan Makrome ve ipler ile örülen Takı bilezik ve Bileklikler nasıl yapılır Resimli açıklamalı modelleri görebilirsiniz.

kolay-taki-bileklik-orulusu


Bakın şimdi 4 değişik renkte ip kullanıyoruz.İlk önce bu ipleri aynı boyda kesin ve ucuna dağılmaması ve rahat örülmesi için düğüm atınız.Soldaki yeşil ipi ilk önce yanındaki sarı ipin önce üstünden sonra altından geçirin ve düğümü sıkın.Bu işlemi sarı ipte iki kere yapınız.

Şimdide 2. ipi yani yeşil olan ipi alıp yanındaki kırmızı ipin önce üstünden sonra altından geçirerek aynı işlemi diğer renklerede birer rdüğümlü şekilde yapıyoruz. yapıp düğümümüzü atıyoruz.Yani hep en başa düşen ipi tek tek diğer renk iplerin önce üstünden sonra altından geçirip düğüm atarak örme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

53 thoughts to “İPLE KOLAY BİLEKLİK TAKI ÖRÜLÜŞÜ”

  1. Sevgili Ece her sayfaya bana hakaretler yazarak ne yapmaya çalışıyorsun. Ancak unutma ip numaran ile senin oturduğun şehirden tut ta evine kadar bulabilirim. Bunu göz önünde bulundurarak yorumlarda hakaret ve küfür yazmamanı öneririm.

 1. Ben bu bilekliği az çok yapabildim sanırım ancak sürekli arkaya doğru dönüp duruyor yanlış mı yaptım yani ben sizdede böyle oldumu kızlar????

  1. Bu çalışmayı ben yapmadım fakat belki siz çok sıkı yaptınız ya da kullandığınız ipten dolayı. Resme baktığımızda örgü ipi ile yapılmış gibi görünüyor

 2. Evet gerçekten olmadı yapılmadı bile çok kalın ipin adını ögrendim muline ip istanbulda oturanlar eminonunden bulabilir yada goblenci…dan bulabilirsiniz. Bi ip daha var onunda adi shamballa ip

 3. bence amasya morze mağazasında 50 kr bunlar onları alırım ama bunlarıda hobi olarak yapılabilir

  1. İrem canım bunu ancak çıkmayan bir kalem ile ya da boncukları dikerek yapabilirsin.

  1. Serra resimleri dikkatli incele. Her renk ipi hemen yanındaki diğer iple birleştireceksin.

 4. meraba :) Normalde bu modeli yapamıyordum.Sayenizde yapmayı başardım ve çok güzel oldu.Çok tşkler..Fakat ben bir soru sormak istiyorum.Bilekliğin üst kısmı düğüm biçiminde mi kalıcak ? Nasıl takıcağımı bilmiyorum..Tşklerr.*-*

  1. Sevgili Melike bu güzel İple örülen takıyı ben yapmadım fakat size öneride bulunabilirim.
   Ucunda kalan ipleri bir ucundan kesebilir oraya şirin sevimli bir düğme dikebilirsin. Diğer ucuna da ipli uçları düğmenin içine gireceği şekilde ilik açabilirsin. Ya da eski bir takının aparatlarını uçlarına takmayı deneyebilirsin.

 5. ben denedim ama yapamadım örgü ipi ile yaptığımdan sanırım bu arada arkadaş bilekliği yapar mısınız

  1. Arkadaş bilekliği nasıl olur bilmiyorum fakat araştırıp en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım. Merve bu arada Kategoriler bölümü menüyü sitede sağ tarafta görebilirsin artık

 6. çok güzzell abla ben 5. sınıfa gidiyorum ama takılara çok meraklıyımdır çok güzel bütün takıları buradan yapıyorum :)
  TŞK EDERİM…

  1. Hatice sen takılar bölümünü sık,sık kontrol et ben devamlı yeni ve değişik takı yapma içerikleri ekliyorum siteye

 7. gerçekten çok güzel bir site sürekli bu siteden kendime takı yapıyorum emeği geçenlere çok teşekkürler

 8. Ablacim ben bu bileklikleri cok begendim ama babannelerin orguyaptikleri iptmi yapcam bilemedim ben ilk normal ip ile denedim ama olmadi sukismadi herqlde

  1. Canım bu tarz takılar için Makrome denilen ip kullanılıyor. Sen ip satıcısına gittiğinde Makrome iplere bakabilirmiyim dediğinde sana renk çeşitlerini gösterirler zaten

 9. Siteyi çok beğendim. Her zaman kardeşimle birlikte bileklikler yapıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim :)

     1. ONUNLADA OLUR AMA KALIN OLUR ÖNCE BİR DENE BAK NASIL OLACAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir