Hobi TÜLLERLE MAKROME TEKNİĞİNDE BİLEKLİK YAPIMI

TÜLLERLE MAKROME TEKNİĞİNDE BİLEKLİK YAPIMI

685
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi

Tül ile Bileklik Örme-Evde Bileklik Yapımı-Renkli Tüller ile aynı Makrome tekniğinde ki gibi düğümle bileklik yapımı.

Resimli anlatımlı Takılar,Bileklikler nasıl yapılır? anlatımlı. 5 tane renkli Tül ile Örülen Kolay Bileklik yapılışı ile herkes kendine bu basit bileklikten örebilir.

Videolu Bileklik yapımı isteyenler için başka bir İple Bileklik örülüşünü video izleyerek öğrenebilirsiniz.

Makrome tekniğinde kullanılan düğüm klasik düğüm tekniklerinden olan Baştaki ipi diğerleri ile düğümleyerek sona kadar ulaşma burada Tül kullanılarak yapılmış.Zarif Bileklik yapımı çalışmasında değişik bileklikler görebilirsiniz.

Makrome veya İple yapılan Bileklikler çok hoşuma gidiyor ancak Tülle yapılan Bileklik gerçekten harika olmuş.

Kemer Takılan Elbiseler için aynı şekilde öreceğiniz Kemer eminim Elbiselerinizin üzerinde çok şık durur.Burada yan düğümle Bileklik örme tekniğinde Tük kullanılmış ancak normalde Makrome ipi kullanılıyor.

Ancak Makrome yerine ince deri ipler,incecik kesilmiş Süet ipler,kurdele,Örgü ipi Bileklik veya farlı ip çeşitleri ile de aynı şekilde örebilirsiniz.Önemli olan kullandığınız iple bu Bileklik örneği birbirini tamamlasın,yakışsın.

Bileklik yapımı için Boncukta kullanılıyor. Kullandığınız ipin kalınlığına göre Boncuklu Bileklik yapımı çalışmalarında ki gibi yapabilirsiniz.

Hobiler bölümünde Bileklik Yapım aşamaları gösterilen Güzel Bileklik yapılışları görmeniz mümkün. Zincirli Boncuklu Bileklik yapımı için eliniz Takı tasarımına biraz daha yatkın olmalı ve gerekli aletlere sahip olmanız gerekir.

Tülden Bileklik yapımında Tülleri hangi genişlikte keseceğinizi siz belirlemelisiniz. Tülleri 1,5 veya 2 cm genişliğinde kesmeniz mümkün hatta biraz daha ince olmasını isterseniz 1 cm de kesebilirsiniz.

Tül Bileklik için Malzemeler nelerdir:

  • Renkli Tüller
  • Makas

Tüllerle nasıl Bileklik Yapılır? Resimli anlatımı

renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi

renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-2-1
Tülleri katlayarak keserseniz daha rahat kesersiniz. Yaklaşık 2 cm genişliğinde kesmeniz yeterli olur.İnce uzun kesilen Tülleri bir araya getirin toplam 4 ren olacak. Tüllerin tam ortasından tutun ve..
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-2-2
ucunda halka olacak şekilde düğüm atın. Metal dosya tutacağı veya mandal vs ile düz bir yere tutturun.
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-3-1
Şimdi 4 renk toplam 8 Tül kullanmış olacağız.Teknik şu ,en başta bulunan Mavi Tül ile hemen yanındaki pembe tülü düğümleyeceğiz.Pembeyi düz tutun maviyi altından geçirip düğüm atın ve bu düğümü en başa kadar çekin sıkı bir düğüm olsun.
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-3-2
Pembe ile düğüm atıldıktan sonra sıradaki sarı rengi yine mavi tül ile düğümleyin. Yani en başta mavi varsa mavi ile sırayla tüm renkteki tülleri düğümleyeceksiniz.Bu sıra bittiğinde artık başa Pembe geçmiş olduğuna göre 2. sıraya geçtiğinizde aynı işlemi Pembe Tül ile yapacaksınız. Asıl adamımız en başta olan kurdele yani. Her bir sırada baştaki tül değişecek ve siz sıradaki renk ile devam edeceksiniz.
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-4
Bakın burada sonucu görüyoruz.
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-5-1
İsterseniz bu şekilde zımba takın ister renkli şekilli düğmeler veya boncuk ya da olduğu gibi hiç bir şey takmadan sade bileklik olarak kullanın.Tül 4 tane kullanılmıştı ve ikiye katlandığı için 8 sıra Bileklik örüldü. Ama isterseniz Tül sayısını artırabilirsinizde
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-5-2
Çok hoş görünüyor.
renkli-tullerle-makrome-tekniginde-bileklik-yapimi-1
Sanırım bu güzel Bilekliği bu sevimli hanım yaptı,ellerine sağlık Teşekkürler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz