El İşleri MAKROME İPLE TAKI BİLEKLİK ÖRME

MAKROME İPLE TAKI BİLEKLİK ÖRME

1244
MAKROME-İPLE-BİLEKLİK-YAPİLİSİ

Makrome iple takı bileklik örme nasıl yapılıyor sizlerle 4 iple örülüşü8 iple boncuklu örmeyi ve şimdide zigzag çizen bileklik örülüşünü paylaşıyorum.

Bu bilekliğin düğümlerinin nasıl atıldığınızda bir kavrasanız artık kendi bileklik örneklerinizi dahi kendiniz yapabilirsiniz.

Yukarıda linkini verdiğim 4 ve 8 iple nasıl örülür,düğüm nasıl atılır detaylı şekilde gösteriyor onlara mutlaka bakmanızı öneririm.

MAKROME-İPLE-BİLEKLİK-YAPİLİSİ
MAKROME-İPLE-BİLEKLİK-YAPİLİSİ

4 Renk her renkten 2 tane olmak üzere 8 tane makrome ip kullanacağız.aynı boydaki iplere dağılmaması ve rahat örülmesi için en baştan resimdeki gibi düğüm atıyoruz.Fakat düğüm atarken iplerdeki örüntünün yani  beyaz  siyah, 2 mavi ve 2 pembe bu sıranın bozulmamasına dikkat ediniz.Önce en baştaki beyaz ipi yanındaki beyaz ipin önce üstünden sonra altından geçirerek düğüm atıyoruz.

sonrada sıranın sonuna kadar bütün iplere önce üstünden sonra altından geçirerek düğüm atarak sıranın sonuna kadar geliyoruz.1.  beyaz İpin sirasi bİtİnce 2. beyaz İpe geçiyoruz onada ayni İşlemi siranin sonuna kadar yapıp beyaz İpleri siranin başindan siranin sonuna taşiyoruz.Bu şekilde diğer renklerdeki ipleride örüp beyaz ipler en başa gelinceye kadar örme işini yapın.Bütün sıra tamamlandığnda bu sefer sağ taraftan örme işini yine sırasıyla bütün renkteki ipleri örerek dönüşü sağlıyoruz.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz