İNCİLİ MOTİFLİ ABİYE İŞİ ŞAL MODELİ TARİFİ
incili-motifli-abiye-isi-sal-tarifi

İNCİLİ MOTİFLİ ABİYE İŞİ ŞAL MODELİ TARİFİ


Abiye ya da Şık Giysilerinize Omzunuz da Eşlik ederek çok Şık Örgü İncili Abiye Şal için Kare İncili Motifli Etol,Şal Modeli Videolu açıklamalı.

Boncuklu Şal için Beyaz orta boy İnciler  kullanılırken Şal örmek için de Alize Pırıltılı Simli Şal ipi kullanılıyor. Videoda Kırık Beyaz ip ile çok güzel Gelin Şalı olabileceği söyleniyor ve ben de aynı düşünüyorum.

Motiflerin birleştirmek için kullanılan Motif Kenarı örneği o kadar doğal görünüyor ki Sanki Şal Motifleri 4 tane Motiften değilde hepsi bir bütün Motif gibi görünüyor.

abiye-el-orgusu-incili-uzun-gelin-nisanlik-sallari
abiye-el-orgusu-incili-uzun-gelin-nisanlik-sallari

Her Motif bitiminde son sıra Motif yapılışın da Motif birleştirmesi yapılıyor. 6 zincirli  yuva içine 4 zincir çekilir başına dolanır 2 li trabzan 1 zincir 2 li trabzan 1 zincir bu şekilde 12 tane trabzan yapılacak.

2. sırada her trabzan içine toplam 12 tane 5 li  fıstık yapılacak.Aralarda 6 zincir çekilecek. 3 . Sıraya çıkmak için son olarak son fıstık üzerine batın ve kapatın.

Bu sırada Yuvarlak Motif nasıl kare motife dönüştürülür? bu 3. sırada onuda öğreneceğiz. 6 zincir çekin başına dolayın yandaki zincirin içine batın yuva içine 4 tane 2 li trabzan yapıp hepsini birlikte kapatın 6 zincir çekin başına dolayın tekrar aynısını aynı yuvaya yapın.

6 zincir yandaki kutuya başına dolamadan kapatın bu şekilde köşeleri yaparak son sırada Motifleri birleştirin. Şal kenarına uygun değil ama Battaniye ya da Örtüler için Köşeli Battaniye Kenarı Modelinin de yapım aşamalı çalışması burada.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın