El İşleri KUTULU FIRFIRLI LİF MODELİ TARİFİ

KUTULU FIRFIRLI LİF MODELİ TARİFİ

396
kutulu-cicek-desenli-firfirli-lif-modeli
kutulu-cicek-desenli-firfirli-lif-modeli

Kare Kutulu Çiçek Desenli Fırfırlı Lif Modeli Faklı Çeyizlik Hamam bezi Örgü Lif yapımı her zaman ki gibi Tam açıklamalı ve Videolu Tarifi de var.

3 renk lif ipleri 5 numara Tığ ile yapılan Mil Lif Modeli Açıklaması ve Tarifi izleyerek güzel bir Lifin yapılışına hep birlikte başlayalım.

2 tane zincir çekin bu zincirlerin ortasına batın 1 tane 3 lü fıstık yapın kapatın bunun tepesine yine fıstık yapın. Bu şekilde aralarda zincir çekmeden toplam 21 tane fıstık örün.

Sıra bitti 2 . sıraya 1 fıstık ile çıkıp 1. yuvaya 1 fıstık kapatmadan 2. zincire 1 fıstık kapatmadan 3. zincire 1 fıstık yapın hepsini tığ da toplayıp tek seferde çekin kapatın.

firfirli-cicekli-kare-lif-yapimi
firfirli-cicekli-kare-lif-yapimi

Lifin köşesini dönmüş olduk.Tepesine tekrar fıstık ilk zincire yine fıstık ve 2. zincire de fıstık yapıp yine hepsini bir seferde topluyoruz.

Lifin Kare olan alt tabanı bu şekilde Fıstıklı Yıldız tekniği ile yapılıp bitirmeden Lif üzerine köşelere ve ortaya videodaki gibi çiçek desenleri yapıp bitirin.

Etamin şablonlarından ilham alıp farklı çiçek,meyve,kalp gibi desenler de yapabilirsiniz. Kare şekil bitince kenar oyasını da üzerinden ilmek çıkarıp yaptığımız Kutu kenarı oyasını da aynı yapıyoruz.

İncili Motifli Şal Modeli olan Abiye giysilere Etol veya Şal Modeli örmek için harika bir Motif ile örülen Önceki çalışmaya da buradan bakınız.


Devamı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz