YUVARLAK MOTİFLİ ÜZÜM LİF TARİFİ

yuvarlak-motifli-uzum-lif-yapimi
yuvarlak-motifli-uzum-lif-yapimi

Yuvarlak Fıstıklı Motifli Sabun bezi Örgü Üzüm Lif Modeli bu Lif örneğinin yapılışını merak edenler için Açıklamasını görebilir Çeyizlik Lifler hazırlayabilirsiniz.

Yuvarlak Fıstıklı motifleri 15 tane olacak şekilde son sıralarında birbirine ekleyerek yapıyoruz. 3 renk Lif ipinden 5 numara Tığla model anlatımı sayfamız da.

Yuvarlak motifler o kadar güzel ,yumuşak ve puf,puf ki bu motiflerden Motifli Bebek Battaniyeleri,Motifli Örtüler hatta Motifli Yastıklar,Kırlentler harika olur.

motifli-fistikli-uzum-lif
motifli-fistikli-uzum-lif

Ortalarına minik inciler ile İncili Motifli Şallar ve Etoller için de bu modelden çeşitli Örgü modelleri yapılır. Beyaz Çiçekli Yeşil Yapraklı Örgü motifi ile Üzüm yaprakları yapıldıktan sonra lifin üstüne dikiliyor,kenar lif oyası  ile tamamlanıyor.

Üzümlü Lif Modelleri için farklı ve değişik Lif modellerinin yapılışları için sayfa altına bakmayı unutmayınız. Lif yapımına Motifle başlıyoruz.

6 zincirle halka oluşturun bu halkanın içine arada 1 tane zincir olacak şekilde  9 tane 3 lü çekilen fıstık yapınız son olarak en sondaki fıstık üstüne batıp kapatın.

2. sırada ilk yaptığınız Fıstık üstünden başlayıp fıstık yapın 1 zincir hemen yandaki fıstık üstüne yine fıstık 1 zincir bu şekilde 2. sırayı bitirin.

İlk sıra bu şekilde tamamı Videoda anlatılıyor. Gökkuşaklı Lif Modeli de sizin çok beğeneceğinizi düşündüğüm Anlatımlı lif olarak burada.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. İNCİLİ MOTİFLİ ABİYE İŞİ ŞAL MODELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*