GÖKKUŞAKLI YILDIZ LİF MODELİ TARİFLİ

yildiz-gokkusagi-sabun-lifi
yildiz-gokkusagi-sabun-lifi

Ortası Yıldız şeklinde örüldükten sonra Çevresi örülmeye başlanan Fıstıklı Renkli 3 renk ile örülen Gökkuşağı Yıldız Lif  Banyo Lif modeli Videolu.

5 numara Tığ 3 renk Lif örmek için ip ile 10 zincir atılarak ortadan başlanan Yıldızlı Lif Modelini Çeyizlik Lif Modeli,Örgü Çaydanlık ve Tencere örtüsü ya da daha büyüterek Mutfak,Banyo Paspas modeli olarak ta yapabilirsiniz.

yildizli-gokkusagi-lif
yildizli-gokkusagi-lif

10 zincir ile yuva yapılır yuvanın içine 2 zincir çekip 1 tane 3 lü fıstık yapılır,kapatılır üstüne tekrar 3 lü fıstık örneği yapılır ancak kapatılmadan yuvanın içine 1 fıstık daha yapılarak tüm ilmekler birlikte toplanır.

İlk sırada aynı bu şekilde fıstık yapılıp kapatılır üste yapılan fıstık kapatılmadan ana yuvaya tekrar fıstık yapılır ikisi birlikte kapatılır ve aralarda 1 zincir çekilerek 5 tane Fıstık yapılır.

Pullu Tığ Örneği adını verdiğim Yuvarlak Krokodil modeli ile baklava desenli Yelek,Şal gibi modeller için hazırlanan önceki modele buradan bakabiliyorsunuz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. YUVARLAK MOTİFLİ ÜZÜM LİF TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*