İNCİLİ 3 ÇİÇEK İĞNE OYASI TARİFİ

incili-3-cicek-igne-oyasi
incili-3-cicek-igne-oyasi

İğne Oyasına Benzeyen Tığ Oyalarına alıştık ama bu İğne Oyası Tığ Modeline benziyor ve oldukça Şık  olan 3 Çiçekli Yapraklı İncili İğne Oyası Modeli ile Türkçe Videolu.

3 Renk Floş Oya İpi ve İğne Oyası ipi ile yapılan Değişik İğne Oyası Çiçek Motifleri ve İncili modeli ile  İğne Oyalı Yazmalara Çok yakışacaktır.

İnciler Yeşil Floş iple yapılırken Model içine yerleştiriliyor ve 2. sırada İncilerin çevresine Pembe Çiçekler yapılıyor. Bu modelde çiçekleri renk,renk ya da tek renk yapabilirsiniz.

incili-yaprak-3-cicekli-igne-oyasi
incili-yaprak-3-cicekli-igne-oyasi

Değişik Materyaller kullanılarak yapılan Oya Modelleri içinden seçerek Dün Tığ Oyaları bölümün de yayınladığım Çatal Oya ve Eklenmesi çalışmasına da buradan bakabilir daha fazlasını bölümde görebilirsiniz.

Koyu renk Yazmalarda Yeşil iple yapılan ilk sıra Oyayı daha açık renk ile yaparsanız Yapraklar ve örneği daha belirgin olur.

Renkli Tülbent Modelleri için İncili İğne Oyası Örneklerini düşünebilirsiniz. Mesela Çiçekleri beyaz İncileri Pembe yapabilir zevkinize göre ufak değişiklikler yaparak yeni modeller ortaya çıkarabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. DALLI ÇİÇEKLİ MUTFAK HAVLUSU OYA YAPIMI | Nazarca.com
  2. SIRALI ÇİÇEKLİ TEPE İĞNE OYASI KENAR MODELİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*