Menü Kapat

2-farkli-elmas-orgu-desenleri

İKİ FARKLI ÖRNEKLİ ELMAS ÖRGÜSÜ YAPILIŞLARIElmas örgü modelinin 2 farklı versiyonu. Şiş Örgü Sıralı Elmas örgü modeli ve Örgü Serpme Elmas modeli şeklinde tarifleri.

Sıralı Elmas modelinin daha önce paylaşmıştım. Eski anne yelekleri modellerinde en çok kullanılan örgülerden bir tanesi.

serpme-elmas-orgu-yapimi
serpme-elmas-orgu-yapimi

Bu örgüye Yarım Elmas modeli denildiği kadar Yarım papatya modeli tarifi de olarak da söyleniyor.

Bu örnekten Bayan yeleği modeli nasıl olur? görmek isterseniz burada Anne yelek örneği yapılışı linkine tıklayarak bakabilirsiniz.

Örneğin zaten Sıralı Desenler şeklinde olan modelini daha önce görmüştüm. Ama serpme örgü dediğim modeli gelin yeleği modeli olarak sunulanı gerçekten benim hoşuma gitti ve daha farklı duruyor.

Daha önceki bildiğim modelden daha farklı görünüyor Desenler farklılık oluşturmuş. Siz hangi örneği daha çok Beğendiyseniz onu örersiniz.

sirali-elmas-orgu-sis-model
sirali-elmas-orgu-sis-model

Fıstık dolgulu örgüler ile yapılan model geometrik bir desene sahip. Üçgen baklava modeli tekniği ile uygulanan modelden Nup Fıstıkörgü tekniği uygulanmış.

Bir motif için 5 ilmek, 5 ilmek fıstıklı modele,7 ilmek üçgenler için ters ilmek ile 17 ilmek ve katları ile bir desen oluşur.

Serpme Elmas Örgü Modeli Videosu

Sıralı Elmas Örgü Modeli Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir