Dekorasyon HOBİ ÇUBUKLARINDAN MİNYATÜR SÜS SANDIK YAPIMI

HOBİ ÇUBUKLARINDAN MİNYATÜR SÜS SANDIK YAPIMI

1259
minyatur-sandik-hobi-cubuklarindan
minyatur-sandik-hobi-cubuklarindan

Resimli ve Videolu Anlatımlı Süs Minik Sandık Yapılışı-Hobi çubukları ile yapılan Şirin Ev Aksesuarlarını ve Hobi çubuklarından yapılan Hobi çalışmalarını sizler için arada

minyatur-sandik-hobi-cubuklarindan
minyatur-sandik-hobi-cubuklarindan

bir  paylaşıyorum.Hem yetişkinler hem çocuklar için Eğlenceli bir Etkinlik olan Hobi Çubuğundan Minik Sandık yapılışını hem resimli anlatımlı hem de Videolu açıklamalı bir şekilde şimdi burada öğreneceğiz.

Aynı ebatlarda Dondurma çubukları ile de bu işlemi yapabilirsiniz ancak bu kadar ahşap çubuk biriktirmek için beklemek istemeyenler şimdi yazacağım malzemeleri temin etmeleri gerekir. İlk olarak Kırtasiyede satılan Ahşap Hobi çubuklarından 1 paket aynı boy olanlardan alıyoruz.

Hobi çubukları bir paket içinde yaklaşık 50 tane 5 lira civarında satılıyor. Minik Ahşap sandık boyaması için Akrilik ya da Guaj boya kullanmanız gerekiyor. Akrilik boyayı biraz su ile karıştırıp fırça yardımı ile boyayabilirsiniz. Tabi isterseniz Sprey şeklinde satılanları da oluyor.

Fakat burada yapıştırıcı olarak Tutkal ya da 404 kullanmanız işinizi zorlaştırır.Bu çalışmada sizde Silikon yapıştırıcı tabancası kullanmalısınız. Merak etmeyin düşündüğünüz kadar pahalı değil.Ben videoda göreceğiniz basit silikon tabancasının çok benzerini pazardan 7 liraya almıştım.Silikon çubuklarının tanesi 1 liradan satılıyor ve Kırtasiyelerden satın alabilirsiniz.

Ahsap-hobi-cubuklarindan-minik-sandik-yapilisi
Ahsap-hobi-cubuklarindan-minik-sandik-yapilisi

Sandık süslemek için Dantel kurdele ve dantel kurdeleden yapılan taşlı çiçek kullanılmış.Bu iş içinde siz ya kendiniz yapabilir ya da siz Düğme,Boncuk veya Akrilik boya ile şık desenler yapabilirsiniz.

Sitede bulunan Minik Kasa Yapılışını buradan görebilirsiniz.Bu çalışmada da aynı şeklide Hobi Çubukları kullanılmıştır. Ya da buradaki Minyatür Sandalye yapılışına bakarak elinizde kalan çubuklar ile daha başka şeylerde yapabilirsiniz.

Ayrıca Hobi Çubuklarından Minyatür Masa Yapılışını burada öğrenip yanına bir de şirin minik bir Oyuncak ya da süs Masa yapabilirsiniz.

hobi-cubugundan-yapilan-sandik-13

sandik-yapimi
Sandığın üst kapak ve alt kutusunun yan kapakları olarak kullanılacak Kartonları eşit büyüklükte kesmeniz gerekir. Akrilik boya ile boyadıktan sonra kurumasını bekleyiniz.
sandik-yapilisi-1
Hobi çubuklarını yan yana,renk simetrisi oluşturarak yapıştırın ve yarım daire şeklindeki kartonları yan bölümlere yapıştırın.
sandik-yapmak
sandik-yap
minyatur-sandik-yapimi
Dantel Kurdele ile Sandık süslemesi yapınız.Sandık kapağını dantel kurdele ile yapabilirsiniz.
evde-minik-sandik-yap
hobi-cubugundan-yapilan-sandik-1
hobi-cubugundan-yapilan-sandik
Videolu anlatımlı Hobi çubuklarından Minyatür Süs Sandık Yapılışı

2 YORUMLAR

  1. Küpe, yüzük gibi ufak takıları koymak için harika bir sandık olur bu… Her çubuğu farklı renklere boyayarak rengarenk bir sandık yapacağım ben de… :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz