Hobi El İşi Oyuncak Yapımı ŞÖNİLDEN VE HOBİ ÇUBUKLARINDAN ÖRÜMCEK VE AĞI YAPMA

ŞÖNİLDEN VE HOBİ ÇUBUKLARINDAN ÖRÜMCEK VE AĞI YAPMA

589
hobi-cubuklarindan-orumcek-ve-aginin-yapimi

Nasıl güzel değil mi? İsterseniz okulda eğlenceli bir faliyet olarak yapabileceğiniz gibi isterseniz odanızın dekoruna farklılık katmak için yapabilirsiniz. Evet çocuklar resimde gördüğümüz Şönilden yapılan Örümcek ve Hobi yada dondurma çubuklarından yapabileceğiniz   yapmak için hazırmısınız?. Şimdi havalar soğuk dondurma çubuğu bulmak biraz zor olabilir sizde aynı dondurma çubuğu gibi olan kırtasiyelerde 100 adetlik çubukların 5 tl civarı satıldığı hobi çubuklarından alabilirsiniz. Bu arada hobi çubukları boy,boy uzunlukta ve ince ve kalınları satılmakta bize gerekli olan 3 adet ahşap hobi çubuğu. Beyaz renk yada isterseniz renkli örgü ipi. Örümcekleri yapmak içinde yine kırtasiyelerden pipo temizleme çubuğu yada Şönil diyerek satın alabileceğiniz bir çok çeşiti bulunan tek ve paketler halinde 5 tl civarı paketi satılan şönillerle örümceklerinizi yapacaksınız. Bu arada Altaki resimlerde Şönil ve yumurta kartonu kullanarak çok daha güzel bir örümcek yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

hobi-cubuklarindan-orumcek-ve-aginin-yapimi
hobi-cubuklarindan-orumcek-ve-aginin-yapimi

hobi-cubuklarindan-orumcek-ve-aginin-yapimi-1

Yumurta kartonu ve Şönilden Örümcek yapma

47

Öncelikle yumurta kartonumuzun alt kısmını kullanacağız ve 6 lı yada 12 li yumurta kartonlarından faydalanabiliriz. (Karton Viyol) Akrilik yada Guvaj boya ile (Akrilik parlak olur) Kartonlarımızı güzelce boyadıktan sonra iyice kurumalarını beklemalisiniz.

57

Aynı boyda ve renkte kestiğiniz 4 adet şönili resimdeki gibi kartonun içine yerleştiriniz ve diğer bir yumurta kartonunun alt kısmını diğerinin içine girecek şekilde küçülterek sağlamca yapıştırınız. Kırtasiyelerde içinde 10 adet kadar boy,boy oyuncak gözü olan (fiyatı 50 kuruşa ve 1 tl satılıyor) oyuncak gözünü yapıştırıp örümceğin ayaklarını şekillendiriniz.

68

38

En son yapışkan iyice kuruduktan sonra Örümceklerinizin ağın üzerine yerleştirebilirsiniz. Bu etkinliği aynı zamanda hangi hayvan nerde yaşar onunla ilgili performans ödevleriniz için kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz