HEMEN YAPILAN RENDELİ GÜL BEBEK YELEK TARİFİ
gul-bebek-yelek-modeli-yapimi

HEMEN YAPILAN RENDELİ GÜL BEBEK YELEK TARİFİ


Bebekler için Şişle  örülen Rendeli Gül Bebek Yelek Modeli yapılışı– Rende Örnekli Yakadan başlanıp yapılan Örneği ile Kız ve Erkek hepsine yapabileceğiniz bir model.

Çok Kolay bir Model olan Gül Bebek Yeleği yakadan örmeye başlıyor.Aradaki artış yapılan Kol ayrım yerleri Yakadan sonra 15 ajur oluncaya kadar Artırma uygulanıyor.

Robada Kollar haraşo Ön ve Arka Düz örgü tekniği ile yapılıyor.Kola ayrımına gelindikten sonra 2 diş haraşo dan sonra Geri kalan beden yapımın da Örgü Rende Modeli ile devam ediliyor.

Son 5-6 sıra Haraşo yapıldıktan sonra Bebek Yeleğe Kenar Örneği ile sonlanıyor. Yelek 3,5  numara şiş ile başlanıp ip olarak Nako Lüx Minnoş ile tamamlanıyor.

sisle-gul-bebek-yelegi
sisle-gul-bebek-yelegi

Yeleğin yakım çekimine baktığınız da Rende modelinin ne kadar yakıştığını görebilirsiniz.Şimdi size hem bir kaç model hem de Rende Örnekli Yelekler göstereceğim.

Batik Desenli Rende Yelek modeli için de aynı şekilde başka bir model daha göstereyim.Batik Yelek yapılışı da diğer modeller gibi buradan ulaşabileceğiniz gibi.

Rende Örnekli 2 Yelek Modeli daha buradaki modeller. İki Yelek yapılışını da aynı sayfa da görebileceksiniz.Bu arada Bu örneğe de Rende demişler ama sanki daha farklı gibi görünüyor.

Modeli 2 renkli desenle yapacak olursanız da onun için de bu gördüğünüz Ben Sana Küstüm Örgü Modelini önereceğim.

Son olarak bunu da göstereyim.Bugün ki modellerden olan İki yanında düğmeleri olan Kapşonlu Kız Çocuk Pançosu Şiş ile yapılıyor.

orgu-gul-bebek-yelek-tarifi
orgu-gul-bebek-yelek-tarifi

Örnek isteyenlere şimdiden kolay gelsin.Kim için yapılacaksa Allah uzun ömürler versin.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın