HALKALI YILDIZ HAVLU KENARI DANTEL TIĞ OYASI TARİFİ
halkali-yildiz-havlu-kenari-oya

HALKALI YILDIZ HAVLU KENARI DANTEL TIĞ OYASI TARİFİ


Yıldız Tığ Motifi Çevresine Halkalı Tığ Oyası Çeyizlik Havlu Ucu Danteller için Videolu Tarifli Halkalı Yıldız Havlu Kenarı Dantel Oya Yapılışını görebilirsiniz.

Halkalı Havlu Kenarı Modelleri için Menüye baktığınız da Çeyiz İşi Halkalı Havlu Modelleri ve anlatımları görebilirsiniz.

Bugün öğreneceğimiz Model Tığla yapılan Mor rengi İçindeki Beyaz Tığ Motifi ile çok beğenilen Havlu Ucu Dantel Oya Modelleri içinden.

Her Halkalı Havlu Motifi için 12 çevresi için 1 tane de Ortasına toplam 13 tane Halka kullanılmış. Videolu Havlu Anlatımın da Havlu Motifi yapımı,Eklenmesi ve kenar danteli ile tüm yapım aşamaları gösteriliyor.

yuvarlak-halkali-yildiz-tig-oyali-havlu-ucu-dantel
yuvarlak-halkali-yildiz-tig-oyali-havlu-ucu-dantel

Mor renkli Oya ipi 500 numara Mor Oya İpliği ile yapılmış olup Beyaz oya ipi ve En Büyük halkaların bir Küçüğü olan Dantel halkaları kullanılıyor.

Motife baktığımda ilk olarak Ortadaki Dantel Yıldız daha Sonra da etrafındaki Mor halkalar eklenmiş diye düşünmüştüm ancak! yanılmışım. Çünkü ilk olarak Mor 12 tane halka Tığla birleştiriliyor sonra 1 halka ile ortasında bulunan Yıldız yapılarak Motif tamamlanıyor.

İğne Oyalı Havlu Anlatımı için de geçenler de paylaştığım çok şık tam Çeyizlik İğne Oyası Havlu kenarı model anlatımı için de buradan lütfen.

Halkalı Havlu Danteli için burada yine Halkalardan yapılan Çeyizlik Mutfak Havlu modeli Nazarlıklı Model yapımını inceleyebilirsiniz.
Halkalı Yıldız Havlu Kenarı Tarifi Video

This Post Has 3 Comments

Bir cevap yazın