KUM BONCUKLU PEMBE HAVLU KENARI TIĞ OYASI YAPILIŞI

kum-boncuklu-havlu-kenari-modeller-ve-yapilisi
kum-boncuklu-havlu-kenari-modeller-ve-yapilisi

Pembe Renkli ip Beyaz Renkli Kum Boncukla yapılan Havlu Uçları Oyalar,Geniş Oyalar kullanılan Namazlık ve Mevlüt örtüsü Modellerin de kullanılan Videolu Açıklanan ve gösterilen Model Tarifi.

Havlu Ucu Dantel Oya modelinin ucundan Tığ battıya batarak 4 zincir çekilir 4 boncuk alınır ve kapatılır tekrar 4 zincir çekilir bir kutu boş bırakılır bir sonraki kutuya batılır ve kapatılır.

kum-boncuklu-pembe-tig-isi-havlu-kenari
kum-boncuklu-pembe-tig-isi-havlu-kenari

İlk sıra bu şekilde 4 zincir 4 boncuk kapatılır tekrar 1 kutu tığ battı boş bırakılır diğerine geçilir. 4 zincir kapatılır 4 boncuk kapatılır ilk sıra bu şekilde yapılır.

2. sıraya başlarken ilk boncuk çiçeğin ortasına batılır 8 zincir çekilir ve diğer boncukların ortasına batılır kapatılır tekrar 8 zincir diğer çiçek bat kapat şeklinde bu sıra da böyle 5 tane zincir köprü yapılır 5. Çiçek üstüne battıktan sonra 4 boncuk alınır kapatılır 8 zincir çekilir diğer çiçeğe batılır.Devamı Videoda

Ancak eli gevşek olanlar aralar da 8 zincir yerine zincir sayısını 6-7 olarak yapabilirler. Çeyizlik Tığla işlemeli Havlular için Yıldız Havlu Ucu Modeli olan Halkalı Havlu Kenarı Model anlatımı için de buradan bakabilirsiniz.

Bugün Erken saatler de paylaştığım Şiş ile yapılan Oya Modeli olan çok kibar ve şık tek renk tek sıra ile tamamlanan Şiş Oyası Saplı Yelpaze Modelinin anlatımı da burada.

Pembe Kum Boncuklu Havlu Kenarı Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. BASİT VE KİBAR İĞNE OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*