HÜRREM GÖZÜ BONCUĞU İLE TIĞ OYASI TARİFİ

Hurrem-boncugu-tig-oyasi-tarifi
Hurrem-boncugu-tig-oyasi-tarifi

Hürrem Boncuklu Tığ Oyaları Tarifleri için gelen istekler üzerine yapılan Hürrem Gözü Boncuklu Tığ Oyası Oya Anlatımı Türkçe Videolu.

Model için Kullanılan Oya Boncuğu Hürrem Gözü etrafına yapılan Motifler ilk olarak yapılıyor.Sırası ile Motifler aralar da yapraklar olan Yazma kenarına birleştiriliyor.

hurrem-boncuklu-tig-oyasi-yapilisi
hurrem-boncuklu-tig-oyasi-yapilisi

Yeşil Renkli Hürrem gözü Boncukları ve 3 renk Oya İpleri ile 22 numara Tığ kullanılan Oya Motifi başlanıyor.Boncuğun ters tarafı size bakacak şekilde ipi sabitledikten sonra 6 zincir çekildikten sonra yandaki çiçek aralarına tekrar sabitliyerek ilk sıra yapılıyor ve bu şekilde 3 köprü yapılıyor.

Böyle Halkalı ya da Boncuklu Tığ Oyaları Çeyizlik Oyalar da çok bulunuyor ve seviliyor.Derya hanım bu modelden önce bizler ile Halkalı Yıldız Havlu Kenarı Dantel Oya yapılışını paylaştı ve siz de buradan görebilirsiniz.
Hürrem Gözü Tığ Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*