Hobi FİMO HAMURUNDAN GÜNEBAKAN KÜPE TAKI YAPILIŞI

FİMO HAMURUNDAN GÜNEBAKAN KÜPE TAKI YAPILIŞI

444
fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi

Fimo hamuru ile ilgili arkadaşlar için bugün sizlere sunmak istediğim Bazı yörelerde Ayçiçeği diyede bilinen Günebakan Çiçeği şeklinde Fimo Hamurundan Takı Küpe Yapımını öğreneceğiz.

Ben Fimo hamuru ile yapılan Takıları,Tespihleri ve Bibloları çok seviyorum.

Keyifli ve canınızın sıkılmayacağı bir Hobi boş zaman uğraşı isterseniz Fimo hamuru (Polimer Kil-Polymer Clay Jewelry) tam sizlere göre bir uğraş.

Bu eğlenceli Hobi yabancı ülkelerde hobiden daha öte ek kazanç kapısı olarak çok yapılıyor.

Fimo hamurundan neler yapılır? Fimo bölümümüz de detaylı,resimli adım,adım Fimo hamuru çalışmalarının olduğu sayfamızda görebilirsiniz.

Fimo hamurundan yapılan Bloklar ile çeşitli desen ve ebatlarda yapılan Boncuklar ile yapılan takıları mutlaka çevrenizde görüyorsunuzdur.

Fakat Fimo hamuru hakkında bilgisi olmayanlar bunların taş boncuklar olduğunu sanıyordur.

Çünkü Fimo hamurundan yapılan şeyler evde kullanılan normal fırınlarda pişirildiğinde aynı taş gibi sert ve dayanıklı olur.

Daha farklı malzemeler ile Küpe Nasıl ve Nelerden Yapılır? görmek isterseniz sizlere diğer Küpe Yapılışı ile ilgili çalışmaları gösterebilirim.

İğne yardımı ile yapılan Kum Boncuklarından Sallanan Küpe hoşunuza gidebilir. Tabi isteyenler Takı yapma tekniklerini Kolye ve Bileklik yapımında da kullanarak Takım Takılar yapabilirler.

Keçe Üstüne Küpe yapılışı küçük boncuk ve taşların keçe üzerine dikiş yöntemi ile monte edilmesi ile yapılan değişik bir Takı yapımı.

Yine Kum boncuklu ve iğne ile bu sefer ahşap büyük boncukların çevresine yapılan Top Küpe Yapımı renkli küpe sevenlere gelsin.

Çok kolay Küpe Yapılışı isteyenler için farklı malzemelerin kullanıldığı Defter Ataçların dan Küpe tavsiye edebileceğim Takı çalışmalarından.

Fermuardan Küpe olur mu? deneyin hem de çok şık oluyor.

Değişik ve Farklı el yapımı takılar sevenler için sitemde Fermuardan Küpe,Kolye ve Bileklik yapılışını gösteren çalışmalara Takılar bölümünden bakabilirsiniz.

Keçe Küpeler inanın çok şirinler eminim sizin de çok hoşunuza gidecektir.

Plastik şişeden Küpe rengi ile cezbedici ve oldukça hoş bir Küpe çalışması ile ilgi çekici çalışmalardan. Ayrıca Geri Dönüşüm Projesi isteyenlere.

Müzik sevenler için Telkari Takı Küpe Yapılışını tavsiye edebilirim.

Biraz da el işi yapan hanımlara Örgü Küpeler ve Dantel Küpeleri göstereyim. Dantel Küpe Kolye takımı rengi ve motifi ile bir harika.

Örgü Deniz Yıldızı Küpe için Tığ kullanmayı bilmeniz gerekiyor.

Son olarak Fimo Çiçek Küpe çalışmasının da linkini vereyim daha fazlası için Hobiler bölümüne bakabilirsiniz. Zira o kadar çok ki vermeye kalksam sayfanın boyu 2 metre olacak :)

Geçenlerde paylaştığım harika bir Fimo Bilezik Yapılışı ile makaleye son veriyor ve bu güzel Fimo Günebakan Küpe yapımının yapılışı hakkında size bilgi vermeye başlayım.

Bu arada Aynı Teknikle yapacağınız Günebakanlar ile Kolye ve Bileklikte yaparsanız takım olur.

fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi
fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi

fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi-2
her küpe için 8 tane yaprak ve ortası için Siyah ya da Koyu Kahverengi Fimo hamuru kullanıyoruz.
fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi-3
Parmağınız ile dala şekline getirdiğiniz Fimo hamurunu içine metal kanca taktığınız siyah yuvarlak fimo hamurunun çevresine yapıştırın.Bunun için yapıştırıcıya gerek yok oyun hamuru gibi olan Fimo hamuru ile bu çok kolay. Zaten pişince kendi daha sağlam yapışacaktır. Burada Küpe için kancayı baştan koymazsanız daha sonra pişince bu mümkün olmayacak çünkü sertleşecek.
fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi-4
Yaprakları elinizle bastırarak yapıştırdıktan sonra küpe aparatınıza takın
fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi-5
iğne ucu ile siyah olan yere çekirdek-çiğdem imajı kazandırmak
fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi-6
önce dikine sonra enine çizgiler ile şekil verin ve Fırın tepsisine yağlı kağıt koyup 110 derece sıcaklıkta 20 dakika kadar pişirin. İsterseniz kil verniği ya da Tırnak cilası oje ile pişip soğuduktan sonra parlaklık verebilirsiniz. Kolay gelsin.
fimo-gunebakan-kolye-taki-kupe-yapilisi-1
Polymer Clay Schmuck Ohrringe Sonnenblumen-Polymer Clay Jewelry Boucles d’oreilles Tournesols-Polymer Clay Jewelry Øreringe Solsikker-Polymer Clay Jewelry Oorbellen Zonnebloemen-Polymer Clay Jewelry Earrings Sunflowers

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz