Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURU İLE RENKLİ BONCUKLARDAN BİLEKLİK YAPILIŞI

FİMO HAMURU İLE RENKLİ BONCUKLARDAN BİLEKLİK YAPILIŞI

387
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi

Polimer Kil Bileklik

Rengarenk benzersiz ve farklı takıları kullanmayı seven hanımlar her kıyafetnizle uyum içinde olacak şık bir Polimer kil çalışması olan Fimo hamurundan Bileklik yapılışı.

Fimo hamuru nedir sizlere Fimo Bölümü sayfamızda bir çok kez anlattım. Aynı zamanda bu bölümde Fimo hamuru ile neler yapılır? resimli anlatımları görebilirsiniz.

Fimo hamuru pişirildiğinde dayanıklı hale gelen içerisinde kimyasal olmayan pilastik içeren bir çeşit Hobi hamurudur. Bu hamurun bir çok adı vardır en bilineni Polimer kil yabancılar Polymer clay derler ve onlarda bu hobi çok yaygın olduğundan hemen, hemen herkes tarafından bilinir ve okullarda etkinliklerde kullanılır.

Fimo hamurunu Hobi mağazaları ve Kırtasiyelerden satın alabilirsiniz . Paketinde 56 gram genelde tek renk bulunan Fimo hamuru yaklaşık 4 ve 8 tl arası fiyatlara satılıyor.

Daha fazla detay için Fimo Hamuru bölümümüze bakabilirsiniz.

polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi

polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi-1
Birbirine yakın tonlarda 5 renk pastel renklerde fimo hamuru. İsterseniz renkleri karıştırarak sizler yeni renkler elde edebilirsiniz. Fimo hamuru çabuk birbirine kaynaşan bir hamurdur. Bu arada Fimo Soft yerine Fimo Classic alırsanız daha yumuşak olduğundan kolay şekillendirirsiniz.
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi-2
Bu işlem için alyans ta kullanabilirsiniz.
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi-3
Önce yuvarlak parçalar daha sonra onları top gibi yapıp en son bileklikteki boncuklar gibi şekillendiriniz. İsterseniz boncuklarınızı yuvarlak yapabilirsiniz de. Fakat pişirmeden önce içine kürdan batırın delik açılsın ve kürdanı çıkarmadan pişiriniz. Daha sonra piştikten sonra delik açması oldukça zor oluyor.
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi-4
Boncuklarınızı sizde bu şekilde yapacaksanız eksta delik açmaya gerek yok fakat uçlarını iyi kapatın yoksa bilekliğin ipnden çıkarlar. Fırın tepsisine folyo ya da yağlı kağıt seriniz. 110 derecede yaklaşık 20 dakika kadar pişiriniz.
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi-5
Boncuklar tamamen soğuduğunda artık seramik kadar sert olacaklardır.
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi-6
Misina ya da lastik üzerine renkleri karıştırarak fimo  boncukları diziniz.
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi-7

polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi
polimer-kil-fimo-hamurundan-renkli-boncuklu-bileklik-yapimi

3 YORUMLAR

  1. Takılar yani paylaşımlarım netten toplama derleme içerikler.Eğer fimo çalışmalarınızın canlı ve parlak olmasını istiyorsanız kil verniği ile pişirdikten ve iyice soğuduktan sonra vernikliyebilirsiniz. Bazı çalışmalarda tırnaklara sürdüğümüz tırnak cilası kullanıyorlar bilginize.

  2. yaptığınız takılar çok güzel . bende fimo hamuru aldım ama pişirdikten sonra çok mat oluyor yardımcı olabilirmisiniz ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz