Dekorasyon EV MAKETİ ŞEKLİNDE EL YAPIMI GECE LAMBASI YAPILIŞI

EV MAKETİ ŞEKLİNDE EL YAPIMI GECE LAMBASI YAPILIŞI

739
ev-seklinde-gece-lambasi-yapilisi

Sizlere Şato Ev Şeklinde Alçı ve geri dönüşüm malzemeleri,süt kutuları ile Nasıl Gece Lambası Yapılır? tüm detayları ile resimli çok güzel bir Hobi çalışması göstermek istiyorum.

Bu güzel El yapımı Gece lambasını yapan kişiye hayranlık duymamak elde değil. Kullanılan malzemelere ve Evin yapılışı tekniğine baktığımızda Çok yaratıcı bir Ev Maketi Yapımı diyebiliriz.

Şimdi bu yazdıklarımı okumadan sadece resimlere bakarak yorum yazan arkadaşlar bu çalışmayı benim yaptığımı sanacaklar fakat bu kadar güzel ve detaylı bir çalışmayı yapamam diye düşünüyorum.

Bu çalışma Yabancı bir Rus sitesinden bir Rus bayanın Hobi ve satmak için yaptığı çalışmalardandır.

Evin yapımında Süt kutularından faydalanmışlar. Yaklaşık 3 -4 tane aynı boy ve şekilde Süt kutusu değişik şekillerde kesilmiş ve birleştirilerek ortaya Apartman görünümlü bir Şato çıkmış.

Pvc su borusu hem Gece lambasının kabloları hem iskelet olarak kullanılmış.

Alçı ve sargı bezleri yardımı ile evin boyanma aşaması kolaylaştırılmış ve Eve hacim verilmiş.

Ben resimlerden anladığım kadarı ile nasıl ve hangi malzemeler ile Ev Maketli Gece lambası yapılır? sizlere anlatmaya çalışacağım.

Zaten aynısını birebir yapmamız şart değil biz de kendi yaratıcılığımızı konuşturarak değişiklikler yapabiliriz tabi ki.

Eğer amacınız kendinize evde can sıkıntısı için Hobiler bulmaksa bu Ev size iyi gelecektir ya da Hobiler bölümünde daha bir çok değişik ve eğlenceli Hobiler bulabilirsiniz.

Eğer Okul ödevi için amacınız Şato ya da Ev Maketi yapmaksa o zaman Gece lambası değil Evin maketini yapabilirsiniz.

Ya da burada ki gibi kolay Karton kutular ve rulolardan yapılan Şato Maketi yapılışına bakabilirsiniz.

Daha detaylı ve zor bir çok Güzel Kale Maketi Yapılışı için burada bulanan Resimli Anlatımlı Kale Maketi Yapımı işinizi görecektir.

Minyatür Sanatı Ev Mobilyası Yapım aşamaları gösterilen Küçük minik Koltuk çalışmaları için buradan lütfen.

Daha da basit bir Ev Maketi için Dondurma Çubuklarından Ev Yapımı tam size göre

Ev yapılışı hakkında bir kaç sayfanın linkini paylaştıktan sonra bir iki tane de Gece Lambası Nasıl Yapılır çalışmalarından örnekler sunayım.

Plastik Şişelerden Gece Lambası yapımı yine Geri Dönüşüm Işıklandırma çalışmaları arayanlar için tavsiye edebilirim.

Kadehlerden Gece Lambası daha çok Mumluk çalışması olarak düşünebiliriz.

ev-seklinde-gece-lambasi-yapilisi
ev-seklinde-gece-lambasi-yapilisi

ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-1
İlk olarak gece lambası için gerekli alet edavatları ve gece lambasının aparatlarını Elektrikçiden satın almak gerekiyor. Pvc su borusu kalıbın tam ortasına konularak gece lambasının zemeini alçı ile yapılmış. Borunun içinden kablo geçecek unutmayalım.
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-2
Maalesef bu noktaya nasıl gelindi resimleri paylaşılmamış ama tahmin yürütebiliriz. Görünüşe göre 3 adet Meyve suyu ya da Süt kutusu kullanılmış. 1 süt kutusu tam boy olarak evin en büyük bir bölümü onunla yapılmış. İkinci ortadaki e için Süt kutusunun bir tarafı ve altı kesilerek Evin boyu alçak tutulmuş. 3. Süt kutusu ise evin en kısa bölümü için 2. Süt kutusu ile birbirine yapıştırılmış. Tüm malzemeyi kağıt koli bantları ile yapıştırabilirsiniz. İlk olarak Süt kutularına kretuar ya da falçata yardımı ile Balkon,kapı ve Pencereleri kesmek gerekir e daha sonra birleştirme bant ile sağlanır.
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-3
Süt kutuları boyanmaz çünkü boyayı emmez. Burada sargı bezi ve içine biraz su katılmış tutkal kullanılarak tüm ev bu malzeme ile kaplanmış. Bunun için gazete kağıtlarını da kullanabilirsiniz. İlk olarak beyaz tutkalı bir kaseye alın içine biraz su koyup sulandırın e gazlı sargı bezi ya da gazete parçalarını bu karışıma bulayıp evin çevresine yapıştırın. İyice kuruması için bekleyin sabırsızsanız Saç kurutma makinesi işinize yarayabilir.
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-4
Yeşil bir kumaş ya da çok ince yeşil bir kağıt ile iç taraftan pencerelere perde görünümü verilmiş.
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-5
Gece lambasının kablosunu aşağıdan sokup borunun diğer ucundan çıkarmışlar. Penerelere karton yardımı ile çerçeve yapılmış yapıştırılmış ve daha sonra üstü tutkallı sargı bezleri ile kaplanıp hacim verilmiş.Kapıya dikkat edin çok güzel yapılmış.
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-6
İp ve sargı bezleri ile tüm Şato Evin çevresine sarmaşık kaplamış gibi imaj erilmiş. Tabi burada detaylandırma için çok ustalık gerekir bizde bu aşamada kendi fikirlerimiz ile Evi Dekore edebiliriz elbette
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-7
Boyanma aşamasında
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-8
Akrilik boya ile çok güzel eskitilme işlemi uygulanmış
ev-seklinde-el-yapimi-gece-lambasi-biblo-9
DIY Home Models Night Lamp-DIY Home Modelle Nachttischlampe-DIY hjem modeller Night Lamp-DIY Thuis Modellen Night Lamp-Accueil Modèles de bricolage lampe de nuit-DIY Hem Modeller Nattlampa

5 YORUMLAR

  1. Sarmasik yapma kisminda kullanilan teknik eski bir beyaz tulbenti veya benzeri bir ince kumasi 3 parmak eninde uzun seritler yapiyoruz, bir kapta biraz beyaz boya ve beyaz tutkali karistirin ve ince seritleri bu karisima batirip heryerine gelmesine dikkat edin, seritleri tek tek karisimdan cikarip elinizle fazla karisimi siyirin sarmasiklari yapmak istediginiz yerlere burusturarak koyun ve 1 gece iyice kuruyana kadar hic bir islem yapmadan bekletin ertesi gun boyama islemine gecebilirsiniz biz isegitimi detsinde bu teknikle birsuru islem yapardik buna benzer ip tarzi seylerine ayni karisimlar istedigiz yere yapistira bilirsiniz hata isterseniz tek bir renk kullanacaksaniz beyaz renk boya yerine dilediginiz renk boyaylada beyaz tutkali karistirabilirsiniz boylece tekrar boyamak zorunda kalmaz sadece rütus yaparsiniz umarim bende yardimci olabilmisimdir sevgiyle kalin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz