Hobi MİNYATÜR MOBİLYA MAKETİ KANEPE VE KOLTUK YAPILIŞI

MİNYATÜR MOBİLYA MAKETİ KANEPE VE KOLTUK YAPILIŞI

832
minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi

Minyatür Maket mobilya yapımı ustaları tarafından yapılan El Yapımı Minyatür Ahşap Kanepe ve Koltuk Nasıl Yapılır? Resimli Anlatımı.

Minyatür Maket Mobilya Modelleri çocukların oynadıkları Minyatür Evler için yapıldığı kadar Mobilya Mağazaları fuarlar da ve Mobilya Mağazalarında ilgi çekmek için Teşhir amaçlı kullanıyorlar.

Ülkemizde Minyatür Ustaları tarafından yapılan çalışmalara kaynaklara İnternet aracılığı ile ulaşabiliriz.

Ahşap oymacılığında her Ağaç kullanılmıyor özellik ile şekil alması kolay olan Yontulan Ağaçlar tercih ediliyor.

Minyatür İşçiliği zaman ve beceri isteyen ince işçilik gerektiren bir Meslek ve Hobi olarak genelde Erkeklerin yaptığı Hobiler arasında bulunuyor.

Burada bulunan Minyatür Koltuk Yapımı ile ilgili Resimleri 1inchminisbykris  adlı blogtan aldım kendilerine emeklerinden dolayı çok Teşekkür ediyorum ve daha fazlasını tüm detayları ile görmek için üsteki linke tıklayarak sitesine ulaşabilirsiniz.

Ahşap ile nasıl Mobilya yapılır? tüm çalışmalarını sitesinden takip edebilirsiniz.

Blogun da paylaşarak bu işe gönül vermiş herkese öğretmek ve ulaşmak için emek verdiği çalışmaları blogunda tüm detayları ile paylaşmış.

Bize düşen böyle değerli ustaların çalışmalarını Ahşap Mobilya Sektörü ile ilgilenenlere ulaştırmak.

Blogun da kendisinin tüm çalışmalarını adım,adım tüm detayları ile görmeniz hatta sipariş vermeniz mümkün.

Ahşap işçiliği ve Mobilya yapımı hakkında bir bilgim olmadığı için haddimi aşarak resimlerin altına nasıl yapılır? bir anlatım yapamayacağım.

Fakat bu konuda hevesi ve merakı olanlar yukarıda blogunun adresini verdiğim Nihat beye Mail adresinden ve blogundan ulaşabilirler.

minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi
minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi

minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi-2
minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi-3
minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi-4

minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi-5

minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi-6

minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi-7

minyatur-ahsap-koltuk-maketi-yapilisi-8
Minyatür Ahşap Kanepe-Miniature Wood Sofa-Miniatur-Holz Sofa-Miniature Bois Canapé-Miniature træ sofa-Miniatuur Hout Sofa-Miniature Wood Sofa-Miniatura Madeira Sofá-Miniatyr Wood Soffa-Miniature in legno Divano-Sofá de madera en miniatura

9 YORUMLAR

 1. Merhaba Dilek hanım, Takipçilerinizi her konuda bilgilendirmek için gösterdiğiniz çaba için sizi kutluyorum. Yayınladığınız minyatür koltuk ve bazı yapım aşamaları Nihat Bey’ e ait değil, severek takip ettiğim ve çok yararlandığım 1inchminisbykris.blogspot.com adlı blogtan . Bu blogun bağlantısını verip daha yardımcı olabilirdiniz ve daha etik olurdu. Emek önemlidir ve saygı duyulması gerekir diye düşünüyorum segiyle kalın <3

  • Merhabalar Gülay Hanım
   Öncelik ile hassasiyetiniz ve adaletli olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben bu resimleri bir Rus sitesinden buldum ama kendisinin yapmadığını anladığım için o sitenin linkini kaynak olarak vermedim.Eğer o siteye ait bir çalışma olsaydı Mutlaka emeğe saygı olarak verirdim. Gerçek kaynağı bilmediğim ve Minyatür Mobilya ile ilgili olan kişileri bilgilendirmek için Türkiye’de kimler Minyatür Mobilya yapımı ile ilgileniyor diye baktığımda Nihat beyin sitesine ulaştım ve ilgili ziyaretçilere bu blogu tavsiye ettim.
   Size duyarlılığınızdan dolayı çok ama çok teşekkürler gerçek kaynağını öğrendiğime göre şimdi hemen bu güzel blogun da linkini severek vereceğim. Aksi taktirde sitesine çok emek veren bir insan olarak elbetteki bu davranışım hem şık olmaz hem etik davranmamış olurdum. Beni uyardığınız için size minnettarım çok teşekkürler.

   • Sevgili Dilek hanım, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu hassasiyetiniz beni mutlu etti:) Ben de minyatür mobilya tasarlayıp yaptığım için bu yazınız dikkatimi çekince okumak istemiştim. Yazınızda Türkiye’ de minyatür mobilya yapanların daha çok erkekler olduğunu yazmıştınız. Hemcinsinizin minyatür mobilyalarını görmek isterseniz bloguma beklerim. http://keyfiminyatur.gulay.temizel.org/ Bu konuda araştırma yapmış biri olarak sizin yorumlarınızı almak beni mutlu edecektir.

    • Rica ederim Gülay hanım ben hassatiyetiniz karşısında çok mutlu oldum ve bilmeden de olsa bir haksızlık yapmış olmaktan uyarınız sayesinde haberdar oldum.Müsade ederseniz sizi güzel çalışmalarınıza da sitemde yer vermek isterim. Sizin gibi Minyatür işine Gönül vermiş olan tüm Bey ve Bayanların siz değerli zanaatkarlara vesilemiz ile ulaşması beni çok mutlu eder.Hem sayfamda Blogunuz ve çalışmalarınız hakkında fikirlerime de yer vermiş olurum.

     • Taktir sizin, Dilek hanım, ben kendi adıma çok mutlu olurum. İzmir’ den kucak dolusu segiler…

     • En kısa sürede sayfayı hazırlayıp buradan ve mail adresinize linki göndereceğim. Sizin gibi iyi niyetli ahlaki değerlere önem veren duyarlı bir hanımla tanıştığım iin ayrıca çok memnun olduğumu söylemek isterim. Bu arada bende İzmir Yeşilova da Garaja yakın oturuyorum :)Sevgilerimle

 2. Paylaşım çok güzel ellerinize sağlık Dilek Hanım face mesaj kutunuza bakabilirmisiniz acaba, daha nice paylaşımlar yaparsınız inşallah emeğinize sağlık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz