Hobi El İşi Oyuncak Yapımı KARTON KUTUDAN VE RULOLARDAN KOLAY KALE MAKETİ YAPIMI

KARTON KUTUDAN VE RULOLARDAN KOLAY KALE MAKETİ YAPIMI

889
Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi

Eskiler olan bizleri saymazsak eğer okul hayatı boyunca Kale maketi yapma ödevini yapmıyan neredeyse yok gibidir. Eskiler diyince bizim dönemimizde bu tarz faliyetler yapmaz sadece derslerle ilgili çalışmalar ve ödevler yapardık çünkü. Öğretmenlerimizin öğrencilere Performans yada Proje ödevi olarak verdiğini çocuklar evde yapmışlar çok hoş olmuş doğrusu. Eğer sizde Kartondan,Koliden,Karton Kutudan yada bir şekilde Kale yapılışı arıyorsanız bu işinize yarayabilir.Öncelikle bu güzel ve yapılışı Basit ve Kolay olan bu Kaleyi yapanlara teşekkür etmek ve daha sonra sizlere nasıl yapılır anlatmak istiyorum. Kolay Gelsin. Farklı bir Kale Maketi Yapılışına Burdan Bakınız. Rapunzelin kalesi nasıl yapılır, En kolay Kale Maketi,

Malzemeler:Karton Kutu,Akrilik yada Guvaj Boya,Makas yada Falçata,Süslemek için pul veya boncuk olabilir,Fon kartonu,Fırça, 4 Adet kağıt havlunun boş rulo kartonu.

Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi
Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi

Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi

Bakkaldan yada marketlerden bulabileceğiniz küçük bir karton koli (kutu) işinizi görecektir. Falçata yada sivri uçlu bir keski ile kalenin pencerelerini kesiyoruz. (Çocuklar lütfen keskin aletleri kullanırken bir yetişkinden yardım isteyiniz.)

Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi-2

Rulo kartonların iki tarafından yaklaşık 10 santim kadar kesikler yapıyoruz. Bu kesiklere rulo kartonları sokarak kalenin kulalerini yapıcağız.

Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi-3

Kalenin surları,Kulelerini,pencerelerini ve kapısını kestikten sonra boyama ve süsleme işlemi başlıyor.

Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi-4

Resimdeki gibi bir rulo kullanabilirseniz işiniz daha çabuk biter fakat fırçada aynı işi görür. Görüldüğü üzere oldukça fazla akrilik boya kullanılıyor burda boyaların fiyatları maalesef pahalı olduğu için siz suluboya yada farklı boyalarda kullanabilirsiniz.

Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi-5

Kalenin içini yeşile dışını Leylak rengine boyamayı terciğ etmişler iyice kuruduktan sonra kuleleri takıyorsunuz. Kulelerdeki sur şeklini fon kartonunun üzerine kestiktikten sonra silindirin ucuna yapıştırırak yapabilirsiniz. Kale nasıl çizilir onada burdan bakabilirsiniz.

Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi
Karton-kutu-koli-ve-rulolardan-kolay-kale-yapimi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz