Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ETAMİN İŞLEMELİ YASTIKLI BEBEK BATTANİYESİ VE ETAMİN KANAVİÇE ÖRNEKLERİ

ETAMİN İŞLEMELİ YASTIKLI BEBEK BATTANİYESİ VE ETAMİN KANAVİÇE ÖRNEKLERİ

14370
etamine-battaniye-islemek-yastikli-kanavice-battaniye
etamine-battaniye-islemek-yastikli-kanavice-battaniye

Etamin Örnekleri ve Takım Yastıklı Etamin Battaniye Yapılışı– Etamin üzerine işlenen Bebek Battaniyesi değişik bir Kanaviçe tekniği ile Bebek Yastığı ile takım yapımı.

Bu Çalışma Örgü ipi ile yapılıyor.Etamin ipleri yerine Kartopu bayb one 4 yumak iple 1 metreye 1 metre Kanaviçeli Bebek Battaniyesi yapılıyor.

Etamin de Battaniye Motifleri çapraz dikişler ile yapılmakta.Etamin,Kanaviçe Galerisinde Farklı renklerin de kullanıldığı modelleri de göreceksiniz.Kalın ipler uzun dikişlerden yapıldığı için çabuk yapılır.

etamine-battaniye-isi-ornek-tarifi
etamine-battaniye-isi-ornek-tarifi

Soylu Atölye çalışması olan bu Kasnakta Etamin Battaniye modeli Rabia Soylu Hanım Tarafından yapılmış.Ellerine sağlık.

Bir Takipçisi Yastıklı Etamin Battaniye ile Bebek Beşik Takımını da yapmış.Onu da İnstagram sayfasından alarak sizler için fikir olsun diye paylaştım.

etamine-yastikli-bebek-karyola-battaniye-ortu
etamine-yastikli-bebek-karyola-battaniye-ortu

Kanaviçeli Bebek Battaniye Yastık takımı işlenip bittikten sonra Battaniye Bebek Pazeni ile astarlanıyor.Üstteki resimde Dikdörtgen boyutlarında Etamin üzerine Yatak örtüsü Battaniye ile takım İşlemeli Yastık modeli de şahane olmuş.Bu Modeli Rabia hanımın Abonesi yapmış.

Renkli Etaminlere de yapabilir ya da Farklı Etamin işlemeleri ile de Tek Kişilik Çocuk Yatak örtüsü ve Kırlent Takımları,Battaniye ve Örtüler yapabilirsiniz.Kasnak kullanmanız şart değil.Kasnak sadece işinizi kolaylaştırır.

Resimlere Tıkladığınızda Daha Büyük ve Net Görebilirsiniz

Kasnakta Etamin Battaniye Yapılışı İzle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz