EN ÇOK YAĞ ERİTEN DİYET TARİFİ
lahana-diyeti-en-cok-zayıflatan-yağ-yakan-diet

EN ÇOK YAĞ ERİTEN DİYET TARİFİ


Lahana diyeti en çabuk zayıflatan ve basenlerdeki,göbekteki,bacaklardaki kısaca vücudumuzdaki yağları hızla yakan eriten bir diyettir.7 Günde en kısa sürede zayıflamak ve yağlarından kurtulmak isteyenler için bire bir.Fakat kurallara mutlaka uymalısınız. Asla diyetin dışına çıkmayın ve asla bu bir hafta boyunca alkol tüketmeyin ve gazlı içeceklerden uzak durunuz.EN ÇOK YAĞ YAKICI DİYET

lahana-diyeti-en-cok-zayıflatan-yağ-yakan-diet
lahana-diyeti-en-cok-zayıflatan-yağ-yakan-diet

YAĞ ERİTEN  DİYET
6 Büyük soğan
1-2 konserve domates
1 orta boy lahana
2 yeşil biber
1 demet maydanoz

Sebzeleri küçük kestikten sonra, örtene kadar su koyun. Tuz, biber veya et su tablet koyabilirsiniz. On dakika hızlı ateŞte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuşayıncaya kadar pişirin.

DıYETİN UYGULANIŞI

1. GÜN : ÇORBA VE MEYVE GÜNÜ
Muz hariç, her türlü meyveyi yiyebilirsiniz. ( Kavun ve Karpuz diğer meyvelerden daha kalorilidir. )
içecek olarak tatlanırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

2. GÜN : ÇORBA VE SEBZE GÜNÜ

Her türlü sebzeyi yiyebilirsiniz. ( Özelikle yapraklı; sebzeler : çiğ;, haşlanmış veya konserve? )
Kuru fasulye, bezelye ve mısırdan uzak durun.Akşam yemeğinde ödül olarak bir haşlanmış veya fırında kızartılmış; patates (tereyağlı haşlanmış). Hiç meyve yemeyin. İçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

3. GÜN : ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ

İstediğiniz kadar, çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. İçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

Eğer tam olarak uygularsanız : 2.5-3 kg vermiş olmalısınız.

4. GÜN : ÇORBA MEYVE VE SEBZE GÜNÜ ( Muz ve yağsız süt dahil )
Muz ve yağsız süt bugün serbest. Çorbayla beraber en çok 3 muz ve istediğiniz kadar yağsız süt içebilirsiniz. Muz ve süt vücudunuza yüksek karbonhidrat sağlayacak. Tatlı ihtiyacınızı azaltmak için bugün, vücudunuzun potasyum, karbonhidrat, protein ve calcium ihtiyacı olacak. :İstediğiniz kadar, çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. ( EN ÇOK 3 MUZ )

5. GÜN : ET, DOMATES VE ÇORBA GÜNÜ
Bugün kırmızı et (SIğIR eti ) ve domates yiyebilirsiniz. (300-600 gr et : 4 biftek ) Ve istediğiniz kadar domates yiyebilirsiniz. Bugün vücudunuzu ürik asitten temizlemek için 6-8 bardak su için. Bugün çorbayı sadece bir kere için. İçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

6. GÜN : ET, YEşiL YAPRAKLI SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ
ıstediğiniz kadar et(2-3 parça) ve sebze(istediğın kadar) yiyebilirsiniz. Patates yok. Çorba en az bir kez içilecek. İçecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

7. GÜN : KEPEKLİ PiRiNÇ, MEYVE SUYU, SEBZE VE ÇORBA GÜNÜ
Kepekli pirinç, tatlandırılmamış meyve suları ve istediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz. Pirinç çorbaya konulabilir veya sebzeye karıştırılabilir. içecek olarak tatlandırıcısız çay,kahve ve bol su alın. Çay ve kahveye süt koymayın.

This Post Has 13 Comments

 1. Hatice tosunoğlu

  Birde sabah kahvaltısı öğle akşam yapılmıyormu anlayamadım lütfen bilgilendirin sevgilerimle

 2. Hatice tosunoğlu

  Bende yapıcam dabu çorbadan günlükmü içicem onu anlamadm llütfen bilgilendirirseniz çok mutlu edersiniz sevgiler Hatice Tosunoğlu

  1. Günlük ama bu malzemeden yapıp onu buzdolabında muhafaza ederek 1 hafta boyunca içebilirsiniz

 3. celine

  Ben celine ben bunu yapabilirmiyim hatiladiniz mi benim hikayemi

  1. Celine sen gelişme çağında olan bir genç kızsın. Senin sağlıklı beslenerek sağlıklı Egzersiz ve spor yapman gerekir. Bunlar büyüklere uygun sana zararlı

 4. deryaltun

  hemen başlamak istiyorum.Lütfen işe yarasın :-).Çok teşekkürler

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Kolay Gelsin

 5. kamile

  Beş gündür en çok yağ yakıcı dedikleri bu çorbayı içiyorum ve inanılmaz birşey.Tadı ve kokusu çok kötü fakat vücudumda görünen fazla yağlarımın hızla eriğini görüyorum.Bir arkadaşım 4 kilo vermiş ve ona sadece miden boşalıyor demişler fakat bende 3 kilo verdim ve vücudumdaki yağ oranı 100%32 den 100%26 gerilediğini tartımda görünce inanamadım.Ama ben yediklerimede çok dikkat ediyor ve aynı zamanda yürüyüş ve egsersizde yapıyorum.Lütfen benim gibi kullanan bu zayıflamakta en etkili diyet olan lahana çorbası diyeti ne kadar işe yarıyor yazsınlar bizde doğrumu değil mi bilelim

  1. sibel bahar

   kamile hanım çorbayı günlük mü yaptınız yoksa birkere yapıp birkaç günmü içtiniz teşekkürler

   1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

    Sibel hanım Çorbayı bir kez 1 hafta yetecek kadar yapıp buzdolabında muhafaza ederek içiyorsunuz. Fakat 1 haftadan fazla bu diyeti yapmak sağlık açısından zararlıdır bilginiz olsun.Diyet esnasında Egzersiz,Yürüyüş ve Spor yaparsanız daha çabuk ve güzel kilo verir fazlalık yağları daha çabuk yakarsınız.

    1. Günsel

     Ben başka bir diyet ve yaptım 10 kilo verdim ama göbek yaşım erimedi merhaba bunu yapsam olur mu acaba zarar veririm sağlığıma şimdi lahana turşusu mevsimi değil ama

Bir cevap yazın