Skip to main content


DÖKÜLEN KURU SAÇLAR İÇİN EV DE YAPILAN YOĞURT VE KEFİR MASKESİ

Ev yapımı Saç Maskeleri için kullanılan Kefir Saç Dökülmesine Evde Çözüm üretirken aynı zamanda saça bakım

uygulayarak Dökülen,yıpranan saçları tedavi ederek daha hızlı saç uzamasına neden olur.

Saç Bakımı reçeteleri bizlere Atalarımızın zamanında yaptığı Bitkisel Saç Maskeleri ve Evde yapılan Saç Kremleri günümüzde de kullanılıyor.

Saçlarını Erkeklere göre daha sık boyatan hanımların en büyük derdi Saçların canlılığını kaybederek yıpranması. Saç Yıpranmasına karşı yapılan Evde yapılan Boyalı Saçlar için Bakım Kremi uygulamasına bakabilirsiniz.

Kefirin içinde bulunan Proteinler saç bakımı için çok faydalı. Ancak tabi tek başına Kefir yeterli gelmiyor ve içine bazı maddeler de eklemek gerekiyor.

kefir-ile-yapilan-sac-maskesi-ile-canli-ve-parlak-saclar
kefir-ile-yapilan-sac-maskesi-ile-canli-ve-parlak-saclar

Atalarımız Kefir yerine bu Saç Bakımı Reçetelerini uygularken Yoğurt kullanırlarmış.Tabi bizim sizlere tavsiyemiz Alerjiniz olup olmadığını test etmek için ilk önce bir tutam saç üzerinde denemenizi öneririz.

Nesiller boyunca Kadınlar Kendilerinin uyguladığı ev de yapılan Saç Bakımı Kremlerini,maskelerini ve canlı bakımlı saçlara sahip olmak için sırlarını paylaşmışlardır.

Kefir genel olarak tüm Saç tipleri için uygun bir Maskedir. Ancak öncesinde dediğimiz gibi bir tutam saç ile test etmekte her zaman fayda var.

Şimdi sizlere vereceğim Saç Bakım Maskeleri için arzu edenler Kefir isteyenler Kefir yerine Yoğurt kullanabilirler.

Kuru Saçlar İçin Evde Yapılan Saç Maskesi Malzemeleri

 • 1 Fincan Yoğurt veya Kefir
 • 1 yumurta sarısı
 • İki çay kaşığı Hint Yağı

Kuru saçlar için Maske Nasıl Uygulanır?

 1. İlk olarak 1 Kahve fincanı kadar Yoğurt ya da Kefiri derin bir kase içine koyun ve içine su kaçırmadan sıcak su dolu bir kabın içinde benmari usulü bekleterek Kefirin veya Yoğurdun ılınmasını sağlayın.
 2. Isıttığınız Kefirin veya Yoğurdun içine bir Yumurta sarısı ve 2 çay kaşığı Hint yağını ilave edin iyice karıştırın.
 3. Saç diplerinden başlayarak maskeyi tüm saça yedirerek uygulayınız.
 4. Saçınızı bir poşet ve ya streç film ile sarın üzerine bir Havlu sardıktan sonra saçın sıcak kalmasını sağlayarak 1 saat kadar bekleyin.
 5. Saçınızı iyice duruladıktan sonra Şampuan ile iyice yıkayıp tekrar durulayınız.

Not: Saçlarınız yağlı ise sadece bakım yapmak için yağsız Yoğurt ve diğer malzemeler ile maskeyi yapın ve 30 dakika bekleterek uygulayınız.

Dökülen Saçlar İçin Yapılan Ballı Yoğurt Maskesi Ev  de  Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesini engelleyen Saç Maskesi Malzemeleri

 • 1 Fincan Yoğurt
 • 1 Çay kaşığı Bal
 1. Yoğurdu bir kase içine koyun kaseyi de sıcak su dolu bir kabın içinde bekleterek yoğurdun ılınmasını sağlayın
 2. Ilıyan Yoğurdun içine 1 çay kaşığı kadar Balı karıştırınız.
 3. Hazırlanan maskeyi iyice karıştırın ve saç diplerinden başlayarak tüm saça uygulayın
 4. Streç film ya da naylon bir poşeti maskenin üzerine başınıza geçirin ve bir havlu ile başınızı sıcak tutun.
 5. Yaklaşık 1 saat sonra bol su ile durulayarak saç dökülmesini önleyen iyi bir Şampuan ile yıkadıktan sonra bol su ile saçları durulayınız.

Dökülen saçların yerine Nasıl yeni saçlar çıkar? Saçların çabuk uzamasını sağlayan Evde yapılan Saç Maskesi.

Saçları hızlı uzatan ve Dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlayan Maskenin Malzemeleri

 • 1 Fincan Yoğurt
 • 1 Yemek kaşığı Kakao tozu
 • 2 Çay kaşığı Hint yağı
 1. Yine aynı yukarıda ki Saç Bakımı reçetelerinde olduğu gibi Yoğurdu sıcak su dolu bir kapta bekleterek ılıtınız.
 2. Ilıyan Yoğurdun içine daha önce azıcık su ile koyu kıvama getirdiğiniz Kakao tozunu ve 2 çay kaşığı Hint yağını ekleyiniz.
 3. Tüm malzemeleri iyice karıştırın
 4. Hazırlanan Maskeyi saç diplerinden uçlarına kadar yedirin ve streç film ile saçınızı sarın havlu ile de sardıktan sonra 30-40 dakika kadar bekleyerek Şampuan ile yıkadıktan sonra bol su ile saçları durulayın.

Not:Tüm bu Maskeleri uygulamadan önce Alerjiniz olup olmadığını anlamak için bir tutam saç ve saç derisi üzerinde deneme yapınız.Benzer Yazılar:

TEPEDE TOPLANAN SAÇLARI ÖRGÜYLE YAPILAN MODEL
Sanırım saçlara model yapabilmek gerçek bir sanat. Benim eşimin akrabası olan bir kız var köyümüzde bir görseniz ne saç örgü teknikleri ile ne modeller yapıyor. Bendenize gelince kızlarımla hep bu konu yüzünden papaz oluruz. Maalesef bildiğim normal saç örgüsünden ileri gidemiyor. Resimdeki model olan kızımızın saçlarına uygulananı ben yapabilirmiyim emin ...
YENİ AÇIK GELİN SAÇI MODELLERİ
Son model yeni açık Duvaklı,Taçlı,Çiçekli Gelin Saçı Modelleri. Eğer düğününüzde saçlarınızı topuz yada toplatmak istemiyor açık bir gelinbaşı modeli düşünüyorsanız burdaki Gelin Saçı örneklerine bakabilirsiniz. Yazın gelmesiyle  Yaz düğünleri ,Kır Düğünleri artmaya başladı. Eğer gelinliğiniz cıvıl,cıvıl ve kabarık tüllü bir gelinlik ise açık maşala yapılmış bir gelin saçı size çok ...
KÜÇÜK KIZLAR İÇİN ÖRGÜLÜ TOPUZ MODELİ
Küçük ve kokoş bir kızınız var ve siz becerikli bir hanımsanız bu saç modelini gayet rahatlıkla kızınıza yapabilirsiniz. Saç örgüsü örerek arkadan çok şık duran bir topuz modeli yapabilirsiniz. Ben bir çok konuda becerikli bir hatunumdur fakat saç yapma konusunda beceriksizliğim parmakla gösterilir yakınlarım tarafından:) Şaka bir yana normal bildiğimiz ...
TOPUZ SÜNGERİ İLE KOLAY VE ŞIK ÖRGÜLÜ SAÇ MODELİ
Kendi saç Modelinizi yaratmak için Toka satılan dükkanlardan alacağınız Topuz Süngeri ile Ev de kolay Örgülü Saç Topuzu yapabilirsiniz. Saç süngeri At kuyruğu şeklinde toplanan saça takılır ve tüm saç Resimli Saç Modeli yapma resimlerinde gördüğünüz gibi lastik yardımı ile Topuz dininden tutturulur. Ben bu Modeli okula giden kızlarıma uyguluyorum.Fakat ben Saç ...
2015 24 TANE GÜNLÜK VE ABİYE ÖRGÜLÜ SAÇ MODELLERİ
Hem günlük hayatta hem Düğün,Nişan,Sünnet ve Kına geceleri için saçınızı kendiniz yapmak ya da Yaptırmak için Örgülü Saç Modelleri arıyorsanız buyrun 24 Tane Değişik ve güzel Saç Modelleri. Derli toplu günlük hayatta da kullanabileceğiniz Şık ve Tarz saç stilleri isterseniz aradığınız Saç Modelleri burada olabilir. Bazı modelleri kendiniz Evde Saçlarınıza yapabilir bazıları için ...
ÖRGÜYLE YANDAN SAÇ TOPUZU 2014 SAÇ MODELLERİ
2014 gelin topuz modelleri arasında en sevilen topuz modelleri.Saçların yanından başlayan örgü saçın diğer bölümüne kadar örgü şeklinde uzyarak yanda örgülü bir topuz modeli eminim abiye elbise üstüne ve tüm zerafetiyle gelin saçı topuz modeli olarak çok şık görünecektir. Gelinsaçı topuz modeli,Abiye elbiseye uygun saç modeller,düğünde yapılan saç modelleri ve tabiki ...
EVDE FİYONK ŞEKLİNDE KOLAY SAÇ TOPLAMA
Evde çok kolay ama çok şik Fiyonk şeklinde topuz  ve  yarım at kuyruğu şeklinde Fiyonk topuz yapmak isteyenler baksın. Özellikle kız çocukları bu Fiyonk topuza bayılacaktır. Bu yaz sıcağında hem enseniz saçlarınızdan yanmaz hem şık bir saç toplama şekliniz olur. Kışın bu saç modelini yaptığınızdada rüzgardan sağa,sola dağılan saçlarınızdan kurtulmuş ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 thoughts to “DÖKÜLEN KURU SAÇLAR İÇİN EV DE YAPILAN YOĞURT VE KEFİR MASKESİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir