Skip to main content


cicek-motifli-orgu-bayan-yelek-yapilisi

ÇİÇEK MOTİFLİ TIĞ İŞİÖRGÜ BAYAN YELEK YAPILIŞI

Tığ işi Çiçek Motifler ile yapılan Örgü Tığ işi Motifli Bayan Yelek Çiçek Motifleri nasıl yapılır? Nasıl Birleştirilir? Zincir ile Motiflerin birleşiminden yapılan Tığ Yelek Modeli Alize örgü ipli ile çok hoş olmuş.

Tığ işi Çiçekli Motiflerden yapılan Bu yelekler için Benzer Motifler Motif aparatı, Firkete ve Tığ işi şeklinde farklı aletler kullanarak ta yapılıyor.

Resimlerde örnek olarak Çiçek Motifli Yelek ön bölümünde gördüğünüz gibi Motifler arasında Zincir çekerek Motifleri birbirine tutturabilirsiniz.

Siyah örgü ipi ile birleştirilen Motifler biraz daha farklı olarak Motifler ilk olarak şeritler halinde sırası ile etrafından zincir çekerek tığ ile birleştirilmiş.

Çiçekli Tığ işi Motifler aynı zamanda Örgü Şal Yapılışında da kullanılıyor. Bunun için Örümcek örgü modeli ya da File örgü Üçgen yapıldıktan sonra Çiçek Motifler uçlara dikiliyor.

Son Model Örgü Yelekler sayfamızda da benzer örnekler bulunurken Motifli Bayan Yelekleri sayfasında göreceğiniz Motifler ile Tığla örülmüş yelekler size değişik Motif Birleştirme fikirleri verebilir.

Motifli Giysiler burada da göreceğiniz gibi Bazen iğne bazende Motifleri örme aşamasında farklı şekillerde birleştiriliyor.

Yıldızlı Geçeler Örgü Yatak Örtüsü Yapılışı görebileceğiniz burada ki Dün paylaştığım Farklı iç içe geçen Tığ işi Örgü Modeli ile yapılan bir çalışmaya da buradaki modelden bakabilirsiniz.

Şiş işi Örgü Yelekler de kullanabileceğiniz çok beğenilen ve sevilen eski bir örnek olan Ajurlu Nohut Örneği Kışlık Örgü Kadın Yelekleri için çok kolay ve uygun bir Örgü örneği.

Dantel Bayan Yeleklerinde kullanılan Fıstıklı Piramit Örgü Modeli Tığ örgüsü Yelek yapılışı Örnek anlatımına burada ki modelde görebilirsiniz.

cicek-motifli-orgu-bayan-yelek-yapilisi
cicek-motifli-orgu-bayan-yelek-yapilisi

Resimlere Tıkladığınızda Daha Büyük GörünürBenzer Yazılar:

ANGORA SİMLİ İPLE ETOL VE YELEK ÖRNEĞİ ÇIKARMA
Alize Angora Gold Simli Krem İp-7 numara Tığ-Kadın Yeleği Hırkaları kadar Bu Örneği Etol,Şal ve Mevsimlik Tığ Örgü Battaniyeler için bile kullanılır. Yeleğin Etek ucundan başlamasın da 2 sıra trabzan yapılıyor. Her Motif 18 zincirle yapılıyor.Buna Trabzanlar dahil değil. 2 Motifle örnek tarifi için Yan trabzanlar da dahil olmak üzere 41 zincirle ...
AJURLU BÜZME ÖRGÜ MODELİ
Örgü Ajurlu Büzme Modeli Anlatımı Videosu ile yapılan Pamuklu iple örülen Hırkalar,Yelekler,Yazlık bluzlar Angora İple Kışlık Bayan Yelek ve Hırka Modelleri gibi Büyükler ve Küçükler için çeşitli Örgüler örebileceğiniz bir Model. Haraşo modelli 3 Yaş Kapüşonlu Hırka Modeli istekleri üstüne yayınlanan Kışlık Bebek Ceketi nasıl yapılır? ve 6 Fıstıklı Oya Modeli ...
ŞİŞ VE RİBBON YASSI İPLE TORBA ŞEKLİNDE BAYAN ÇANTA ÖRMEK
Ribbon İple Şiş Model Bayan Torba Çanta Yapılışı. Kolay Torba Kadın Çantası yapımı.Penye ip olarak ta bilinen Ribbon iplerden Supla,Paspas,Cüzdan ve Çantalar yapılıyor. Ribbon İple Neler Yapılır? Yassı Penye İple Paspaslar,Supla Takımlar,Bayan Çantaları,Örgü Sepeler ve Patikler yapılıyor. Değişik Markalardan bir çok Markaya ait ip türü olarak Ribon Supla İpleri satışını bir ...
SÜREYYA ERTEM KESE SABUN LİF ÇALIŞMASI
Süreyya Ertem Lif Modelleri ve Tariflerini bilenler biliyorlar.Bugün  Çiçekli Fakı Kese şeklinde Lif modeli ile farklı örülen bir Yeni model öğreniyoruz. Süreyya Hanımın Tasarımını da bizlere Ören Hanı gösteriyor. Model yapılışında bir çok Tığ işi Örgü Teknikleri uygulanmış.Örümcek Kutu teknikleri trabzan ve kenar örneği ile daha önce görülmemiş Lif modellerin den. [caption id="attachment_99184" ...
TOPİTOP BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI
Az Önce Topitop Yelek Yapılışını paylaştığım Topitop Tığ Örneği ile şimdi de Topitop Bebek Battaniyesi yapılışı öğreniyoruz. Tığ işi Kabarık Yelpaze modeli gibi hoş ve esnek yapısı ile Bebek Battaniyeleri,Bayan Yelekler,Örgü Lizözler ve Etoller gibi bir çok model yapılır. Modelin her tarafı da aynı model olduğu için Ben en çok Bebek Battaniyesi ...
HAYVANLI KURBAĞA ŞEKLİNDE BEBEK PATİĞİ
Hayan şeklinde sevimli Örme Patik Örnekleri arasından sizlere Kurbağa görünümünde oldukça şirin Örgü Resimli anlatımlı Kurbağa Bebek Patiği Örülüşü. Patiğin üzerinde bulunan Kurbağanın gözleri ayrı küçük yuvarlak motifler olarak 3 renk ip ile örülmüş. Daha sonra ağız görünümü ermek için iğne ile patiğin burun kısmına dikiş uygulanmış ve minik pembe yuvarlak motifler ...
MOR ÇİÇEKLİ YAPRAKLI BONCUK OYASI YAPIMI
Mor Papatyalı Çiçekli Yapraklı Boncuklu Videolu Açıklamalı Tığ Oyası Tarifi.Mor renkli ortasında Yeşil boncuklu Çiçekli Beyaz Yapraklı Yemeni Boncuk Oyası yapımı. Öncelikle Yazma modeline başlamadan önce Mor ve Yeşil Oya Boncuklarını belirli bir Simetri ile ipe dizmeniz gerekiyor. mor-cicekli-boncuklu-yaprakli-oya 6 Mor -1 Yeşil 6 Mor 1 yeşil sırası ile ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 thoughts to “ÇİÇEK MOTİFLİ TIĞ İŞİÖRGÜ BAYAN YELEK YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir